1 zł
2 600 000 zł

HOFFMANN Adam (Kraków 1918 - Kraków 2001)

Imieniny, 1968 r.

grafit, ołówek/papier, 35 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `ah | 15/X | 1968`
opisany na odwrociu: `35 x 50 proszek grafit - w ołówku | IMIENINY | Adam Hoffman 68`

Estymacja: 1 500 - 3 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Turystyka zarobkowa, 1973 r.

gwasz, węgiel, grafit/papier, 35 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `AH | 23 III | 1973`
opisany na odwrociu: `"TURYSTYKA ZAROBKOWA" Adam Hoffmann 73.`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Szef, 1975 r.

farba plakatowa, węgiel/papier, 50,5 x 37 cm
sygnowany i datowany p.d.: `AH | 16.II | 1975`
Odwrocie: opis autorski: `50,5 x 37 | plakatówka, węgiel prasow. | "SZEF" | Adam Hoffmann`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Pisklątko, 1974 r.

węgiel, kredka, akwarela/papier, 62,3 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany monogramem wiązanym p.d. w owalu: `AH 31 III 1974`

Odwrocie:
sygnowany i opisany tytułem autorskim: `PISKLĄTKO | ADAM HOFFMANN`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Kobieta i mężczyzna, 1967 r.

węgiel/papier, 48 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `AH 67`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Postać, 1873 r.

tempera, węgiel/papier, 51 x 36,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: A.H. | 24 I | 1973`
opisany na odwrociu: `51 x 36,5 | "POSTAĆ" | tempera/węgiel prasow | Adam Hoffman | Kraków ...`, pieczęć wystawowa Muzeum Narodowego w Krakowie oraz pieczątka wywozowa

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Podrygi, 1972 r.

gwasz, węgiel/papier, 50 x 35,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu
na odwrociu pieczątka Muzeum Narodowego w Krakowie

Estymacja: 1 500 - 2 500

Byk, 1970

ołówek, tusz, atrament, papier; 23,5 x 18,8 cm;
opisany u dołu ołówkiem: Adam Hoffmann
oraz znak artysty: A / 1970 / H (całość zatoczona kołem);
napis autorski na odwrocie: Adam Hoffmann, 25 (w kole)

Zodiak, 1972

Akwarela, węgiel, ołówek;
wym.: 35,5 x 50 cm;
sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 9 III 1972.

Nocne zmory, 1976

Węgiel;
wym.: 50 x 75 cm;
sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 3V 1976 oraz opis autorski na odwrocie.

Nad wodą, 1968

Akwarela, kredka, papier;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: AH 18/IX 1968;
na odwrocie sygn. oł.: NAD WODĄ Adam Hoffmann 1968.

Panienka z hienką, 1968

Węgiel;
wym.: 50 x 38 cm;
sygn. p.d. mon. wiąz: AH 22 II 68.

Sens nocy letniej, 1979

ołówek, papier;
22,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Adam Hoffmann 1979 (ołówkiem)
Na odwrocie ołówkiem napis 24 (w kółku)

Majakowski z Muzą na pochodzie, 2. poł. l. 40. XX w.

sucha igła, 19,5 x 17,5 cm
sygn. p. d. Ad. Hoffmann

Bez tytułu, 1967 r.

węgiel prasowany,
25 x 38 cm,
sygn.
Dar Galerii Dyląg

AKT KARYKATURALNY, 1973

Tusz, pędzel, ołówek, papier kremowy; 21,3 x 15,5 cm
Sygnowany p.d. tuszem: ah | 12XI | 1973 (w ramce)

Striptys

Węgiel, papier, 51 x 36,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym. p.d. w owalu: AH 10Viii 1970.
Na odwrocie pieczątka MNK WYSTAWA VI - VII 2003

Dopasowani

Węgiel, papier, 51 x 36,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d. w owalu: AH 23 x 1972.

Zodiak, 1972

Akwarela, węgiel, ołówek;
wym.: 35,5 x 50 cm;

Nocne zmory, 1976

Węgiel;
wym.: 50 x 75 cm;

liczba obiektów: 130