1 zł
2 600 000 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram No. 3, 1978/1990 r.

olej, tempera/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany: 'SZWACZ - 1990'
na odwrociu nalepka z 16 Spotkania Naukowców, Artystów i Teoretyków Sztuki w Osiekach (1978)

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Etiuda rewolucyjna, 1976 r.

tempera, olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '* |1976 | * | „TYTUŁ DZIEŁA” | „ETIUDA REWOLUCYJNA” | wym.: 81 cm z 65 cm | TECHNIKA: TEMP. OLEJ | CENA: 30 000 zł | WARSZAWA | * | GODŁO: | „TAL - BC” | *'
oraz numer: '323'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

technika mieszana/papier, 33,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'SZWACZ' i opisany l.d.: '[nieczytelnie]'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

technika mieszana/papier, 37 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'szwacz - 1993'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

akwarela, pastel, tusz/papier, 76,5 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz | 56| III

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, ok. 1948/49

pastel, papier naklejony na płótno; 83 x 110 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja nr 2 z cyklu Walcząca Warszawa'', 1958 r.

olej, tempera/płyta, 190 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KOMPOZYCJA: KOMPOZYCJA - No 2. 1958 | Z CYKLU | "WALCZĄCA WARSZAWA" | wym. 122 x 190 | techn: temp. olej. | SZWACZ | BOGUSŁAW | 1958 | WARSZAWA | UL. KOŚCIELNA | 8 d m. 11'
na odwrociu w folderze przytwierdzonym do płótna naklejka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1966 r.

olej/płótno, 55 x 47 cm (wymiary w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz 1966'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

technika mieszana na papierze, 22 x 11 cm, sygn.
Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Horme klasyczne No. 6', 1975 r.

technika mieszana, olej, tempera/płótno naklejone na płytę, 36 x 96 cm
opisany na odwrociu: '1975 | GODŁO HORME 75 B | HORME KLASYCZNE No.6 | TECHNIKA MIESZANA TEMP. OLEJ | WYMIARY: 40 cm x 99 cm cena 25 000 zł | W WARSZAWA'
powtórzone na blejtramie, powyżej: 'KONKURS IM. Z. SPYCHALSKIEGO POZNAŃ 1975'

- Wystawa II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego na Obraz im. Jana Spychalskiego, Biuro Wystaw Artystycznych "Arsenał", Poznań 1975

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

akwarela, pastel/papier, 59,8 x 83,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz 56 III'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Stojąca odaliska, około 1956 r.

gwasz, tusz/papier, 85 x 59 cm
(w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ogólnopolski Salon Zimowy, 1947 r.

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 47,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)

- "Bogusław Szwacz: obrazy i prace na papierze z lat 1946-1950", Galeria Piekary, Poznań, październik - grudzień 2004

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1948 r.

akwarela/papier, 21,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kompozycja:| KOMPOZYCJA - No. 2 1958. | Z CYKLU | "WALCZĄCA WARSZAWA" | wym.: 122 x 190 | techn.: temp. olej.| SZWACZ | BOGUSŁAW | 1958 | WARSZAWA | ul. KOŚCIELNA | 8d m 11'
na odwrociu naklejka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie oraz naklejka autorska

- "Bogusław Szwacz, malarstwo", CBWA "Zachęta", Warszawa, 7-26.04.1978

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

technika mieszana/papier perforowany, 30 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ 1993'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1950 r.

gwasz/papier, 49 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ | 17/VI-1950'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS - HORMEGRAF N 5 D, 1980 r.

akwarela/papier, 16 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany u dołu: 'ARS - HORMEGRAF N 5 D 112 * 1980 AUTORISE PAR. Bog. SZWACZ'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

gwasz/papier, 55 x 63 cm (w świetle passe-partout)
- Bogusław Szwacz. Prace z lat 50., Centrum Kultury Zamek, Poznań 18.01-07.02.2007
- Bogusław Szwacz. Prace z lat 50., Centrum Kultury Zamek, Poznań 2007, praca reprodukowana, nlb

liczba obiektów: 163