1 zł
2 600 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Znak, 1964

olej, płótno, 94 × 94 cm
sygnowany na odwrocie: "ROMAN ARTYMOWSKI | ZNAK - 1964 | 94 × 94"

Reprodukowany:
- Słońce nad pustynią. Motywy arabskie w sztuce Romana Artymowskiego (1919 - 1993), red. J. Macyszyn, J. Grabski, Kraków - Warszawa 2004, s. 94, il. 44.

cena wywoławcza: Wykup abonament

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII, 1962 r.

olej/aplikacja fakturalna/ płótno, 89 x 54cm (wymiar pracy), 105 x 70 cm (wymiar wraz z oprawą)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI | KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII | 1962

- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998
- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998 (opisany jako "Obraz ciemnofioletowy z fakturą VII", nr kat. 387)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA, 1959 r.

enkaustyka/sklejka, 23 x 30 cm (wymiar pracy), 34 x 46 cm (wymiar wraz z oprawą autorską)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 'Roman Artymowski' | enkaustyka | 1959

- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998 (nr.kat.372)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż LXXXXV, 1985

olej, płótno, akryl, 100×73 cm
sygnowany na odwrocie "Roman Artymowski Pejzaż LXXXXV, 1985"

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, wys.: 29 cm, śr.:5 cm
opisany na odwrociu: 'R.A.1974'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

litografia, szablon/papier, 52 x 38 cm w świetle passe-partout

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

technika własna/papier, 40 x 40 cm (w świetle passe-partout)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

litografia, szablon/papier, 52x38 cm w św. p-p

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Arabskie kobiety, 1960 r.

akwarela/papier,24 x 18 cm
sygnowany p.d.: 'Art.'
na odwrociu opisany: 'Roman Artymowski | "Arabischen Frauen", 1960, Aquarelle'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Mastaba, 1960 r.

akwarela/papier,23 x 17,5 cm
sygnowany l.d.: 'Art.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Roman Artymowski | "Mastaba" 1960, Aquarelle'
sygnowany, datowany i opisany na passe-partout: 'Roman Artimowski "Mastaba" 1960'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

UPAŁ III, 1977

akryl, płótno
81 x 60 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: ROMAN ARTYMOWSKI | UPAŁ III, 1977 | Acryl, 82 x 64 cm
na płótnie pieczątka Galerii Sztuki Współczesnej Nowe Miasto

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja (1974)

sygn. dat. p.d.
akwarela, collage, papier
60.5x43.6 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Podział

drzeworyt wypukły, gauffrage/papier, 21,5 x 21,5 cm
opisany u dołu ołówkiem" `PODZIAŁ (nieczytelne) od. aut. R. Artymowski`

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż pesymistyczny, 1986 r.

akwatinta, papier,
28 × 22 cm (odcisk płyty)
odbitka 33 z 40
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: Pejzaż pesymistyczny akwatinta 33/40 Artymowski 1986

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja czerwona

olej/płótno, 68 x 48 cm

- ze spuścizny rodzinnej artysty
- kolekcja prywatna

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Katedra, 1956 r.

olej/płótno, 43 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: `ARTYMOWSKI 56`
na odwrociu naklejka CBWA Warszawa ("Zachęta) oraz naklejka z opisem obrazu w maszynopisie

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja enkaustyczna, 1959 r.

sygnowany i datowany na odwrociu: `Roman Artymowski | enkaustyka | 1959`

- Ze spuścizny rodziny artysty
- Prywatna kolekcja

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Piony, 2003 r.

olej/płótno, 95,5 x 67,5 cm
na odwrociu nalepka inwentarzowa

- Prywatna kolekcja

Estymacja: 15 000 - 25 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Światło II, 1972

akwarela, collage, papier, 51 x 53 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Roman Artymowski Światło II 1972 r / collage

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Z cyklu W drodze, lata 70. XX w.

akwarela/papier, 52 x 52 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 4 000 - 6 000

liczba obiektów: 96