PĄGOWSKI Andrzej (ur. 1953 r., Warszawa)
Grafika komputerowa, papier; 20 x 26 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Computer System "Refleks" grafika komputerowa A.Pągowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
Cena strachu, 1981;
papier, offset barwny, 97,5 x 67 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Cena strachu", (Sorcerer) 1977, reż. William Friedkin, USA;
Dziewczęta z Nowolipek, 1985;
papier, offset barwny, 95,3 x 67,2 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Dziewczęta z Nowolipek", 1985, reż. Barbara Sass, Polska;
Dziewczęta z Nowolipek - Rajska Jabłoń, 1985;
papier, offset barwny, 97,5 x 67 cm; nakład 7450 egz.
Plakat do filmu "Dziewczęta z Nowolipek - Rajska jabłoń", 1985, reż. Barbara Sass, Polska;
Gwiezdny przybysz, 1987;
Plakat do filmu "Gwiezdny przybysz", (Starman) 1984, reż. John Carpentier, USA;
Życie wewnętrzne, 1987;
papier, offset barwny, 93,5 x 66,5 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Życie wewnętrzne", 1987, reż. Marek Koterski, Polska;
offset/papier, 95,5 x 67 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
Gorączka sobotniej nocy, 1979 r.
offset/papier, 94 x 66 cm
sygnowany p.d.: '©A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry; nieznaczne ślady po złożeniu
offset/papier, 93,5 x 66,6 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 95 x 66,5 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI.'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 95 x 68,5 cm
sygnowany l.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 82, poz. 168 (il.)
offset/papier, 68 x 98 cm
sygnowany p.śr.: 'A.PĄGOWSKI.'
stan zachowania: bardzo dobry
wersja anglojęzyczna
- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 88, poz. 179 (il.)
- Mistrzowie polskiej sztuki plakatu, Krzyszof Dydo, Bielsko-Biała 1995, s.33 (il.)
Tusz, papier; 21 x 15,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Pągowski; sygnowany, opisany na odwrocie
Projekt ilustracji wiersza Małgorzaty Malickiej dla czasopisma Radar
Tusz, papier; 15,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: A. Pągowski
Tusz, papier; 15,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: A. Pągowski; sygnowany, opisany na odwrocie
Plakat do sztuki teatralnej Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim
"Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim" - Państwowy Teatr Żydowski im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (prapremiera w 1986)
offset barwny, papier; 93 x 65 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu:
X A. PĄGOWSKI; ozn. WBA - offset. Zam.192. Nakład 1000
K-46
PIEŚŃ o ZAMORDOWANYM ŻYDOWSKIM NARODZIE, 1986
plakat do spektaklu w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (tekst Icchaka Kacenelsona, prapremiera w 1986 r.).
offset, 93 x 65,5 cm,
sygnowany przy prawej krawędzi "A. Pągowski".
plakat do spektaklu w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (scenariusz i reżyseria Szymon Szurmiej).
offset barwny, 96 x 67 cm, sygnowany przy lewej krawędzi "A. Pągowski".
Praca z limitowanej kolekcji (wydrukowanych tylko 40 szt.) dla SONY, 105 x 65,5 cm, sygn.
Obcy - decydujace starcie, 1987 r., plakat filmowy
offset, papier, 94 x 67 cm
Estymacja: 1100-1300 zł