1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Poborca, 1986 r.

olej/deska, 20 x 12,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. | BRZOZOW | -SKI. | 1986. | "POBORCA" '
na odwrociu wskazówka montażowa

cena wywoławcza: Wykup abonament

ĆWIKIERY, 1966

tech. własna, płótno, 62 x 59 cm
sygn. na odwrocie: 66. t. brzozowski
opisany na blejtramie: T. BRZOZOWSKI 1966 "CWIKIERY"
na odwrocie dedykacja: Kochanemu Józkowi od T.B.

Próba rogatywki czyli Rogacz, 1962 r.

tusz/papier, 48 x 32,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '"Próba rogatywki" | czyli | "Rogacz" T.B.1962.'
sygnowany i dedykowany u dołu na podklejonym arkuszu papieru: 'Mej Kochanej Ewie S. | Mojemu Kochanemu J.S | - wierny pies T.B.'

Illustrissimo Magistro, 1967

tusz, papier; 58,5 x 47 cm
sygnowany p. d.: "Tadeusz Brzozowski | Octob. 1967"

RARYTAS, 1980

tusz pióro, papier czerpany kremowy
43 x 29,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: "Rarytas" T.B. 80.

Bez tytułu, 1945 - 1950 r.

tusz/papier, 34.50 x 24.50 cm, oprawiony, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1945 - 50 | T. B. | 34.50 x 24.50 - 25 | nr 46.' pieczątka na odwrociu: 'T. BRZOZOWSKI Nr rys. 564. ',

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

SZWAGIER, 1973

olej, płótno, 34 x 35 cm
sygn. i opisany na odwrocie: T. Brzozowski 1973, oraz opisany na blejtramie: T. BRZOZOWSKI "SZWAGIER" 34 x 35 1973.

PROWENIENCJA:
Wrocław, kolekcja prywatna
depozyt Muzeum Narodowego we Wrocławiu

XXX, 1969 r.

olej/deska, 24,3 x 16,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. BRZOZOWSKI. | "XXX" | 1969. | KOCHANEMU W.W. od T.B.'

- kolekcja prywatna, Paryż
- Tadeusz Brzozowski 1918-1987, katalog wystawy monograficznej, red. Anna Żakiewicz, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1997, poz. 214, s. 234 (spis)

Płatnerz (1960)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno, pilśnia
42x31 cm

Treser, 1972

olej, płótno; 34 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: góra upside [strzałka]
t. BRZOZOWSKI/ 72 / na krośnie malarskim autorskie opisy:
"TRESER" 1972 / 34 X 35 / T. BRZOZOWSKI.

Poborca, 1986

olej, deska; 21 x 12 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: T. / BRZOZOW / -SKI. / 1986. / "POBORCA".

Kamerjunker i Jego Fochy (1965)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
48x63 cm

Rajery, 1959 r.

olej/płótno, 85 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. BRZOZOWSKI. "RAJERY" 85 x 75 1960 --> 1959.' oraz wskazówka montażowa

- zakup bezpośrednio od artysty
- Gres Gallery, Waszyngton
- Gres Gallery, Chicago
- kolekcja prywatna, USA
- Brzozowski, Gres Gallery, Chicago, 1961
- Contemporary Polish Painting and Sculpture, Gres Gallery, Waszyngton, 18.04 - 13.05.1961
- Tadeusz Brzozowski, Galeria "Krzywe Koło", Warszawa, 8 - 30.10.1960
- III Wystawa Sztuki Nowoczesnej, CBWA Zachęta, Warszawa, 8 - 28.09.1959

Precle, 1959 r.

olej/płótno, 150 x 126 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'T.BRZOZOWSKI "PRECLE" 1959 130 x 127'
na blejtramie papierowa nalepka wywozowa z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta z opisem pracy, papierowa nalepka wystawowa z Biennale w São Paulo V Bienal de São Paulo | 9 | Museu de Arte Moderna (1959)' z opisem pracy w języku francuskim, papierowa nalepka wystawowa "konfrontacje 1960" oraz nalepka galeryjna Contemporary Art Gallery w Chicago

- Contemporary Art Gallery, Chicago
- kolekcja Arthura S. Freemana, Chicago
- Museum of Modern Art, Nowy Jork, od 1962
- kolekcja prywatna, USA
- Painting and Sculpture Aquisitions, Museum of Modern Art, Nowy Jork, 1963
- Douze Peintres Polonais Modernes", Musée National dard Moderne, Paryż, 1961
- 15 Polish Painters, Museum of Modern Art, Nowy Jork, 1961; Carnegie Institute, Pittsburgh; Minneapolis Institute of Art, Minneapolis; Washington University, St. Louis; William Proctor Institute, Utica Munson, 1962; Museum of Fine Arts, Montreal, 1962; The National Gallery of Canada, Ottawa, 1962
- Brzozowski, Galerie Lambert, Paryż, grudzień 1960 - styczeń 1961
- Tadeusz Brzozowski, Galeria "Krzywe Koło", Warszawa, październik 1960
- Konfrontacje, Galeria "Krzywe Koło", Warszawa, wrzesień 1960
- V Biennale Sztuki w São Paulo, 1959
- II Salon Marcowy, CBWA, Zakopane, marzec - kwiecień 1959

BEZ TYTUŁU, 1986 - 1987(?)

olej, deska
21 x 21 cm
opisany na odwrocie:
TADEUSZ BRZOZOWSKI / bez tytułu, 1986-87(?) / (z obrazów niedokończonych) /
Stwierdzam autentyczność- Wawrzyniec Brzozowski

* opłata z tytułu "droit de suite"

Życie to, to gra jak w szachy. Kończy się matem, 1980 r.

asamblaż/deska, 28 x 14,5 cm
sygnowany i datowany we wnętrzu: 'T. BRZOZOWSKI. POZNAŃ. 1980 r.'

Bez tytułu, 1945 - 1950 r.

tusz/papier, 34.50 x 24.50 cm, oprawiony, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1945 - 50 | T. B. | 34.50 x 24.50 - 25 | nr 46.' pieczątka na odwrociu: 'T. BRZOZOWSKI Nr rys. 564. '

- kolekcja rodzinna
- kolekcja prywatna, Polska, od 2013

*opłata droit de suite

FILUT, 1984

Tusz, akwarela, papier; 12 x 12 cm
Sygnowany p.d.: T.B.84.; p.g.: "Filut"
Pochodzenie prezent artysty dla Gerarda Cazeaux, który organizowała we Francji wystawy polskim artystom.

*opłata droit de suite

Mistrz

Akwarela, tusz, gwasz, papier, 29 x 34,5 cm,
sygn. l.d.: T.B. 87, oraz autorski napis p.g.: "BALU -> mistrz - sarka", na odwrocie dedykacja: naszemu kochanemu Stasiowi Balewiczowi z gorącymi uściskami wdzięczny za wszystko Tadeusz Brzozowski 1987".

Kamerdyner, 1982

tusz, akwarela, papier; 22 x 14,6 cm;
sygn. i dat. p. g.: T.B.82;
napis: l. g.: Kamerdyner;
na papierze na odwrocie dedykacja: 1983 Kochanemu Jasiowi-Tadeusz

liczba obiektów: 263