1 zł
2 600 000 zł

LESZCZYŃSKA-KLUZA Danuta (ur. 1926, Przemyśl)

Brzoza na wulkanie, 1990

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. u dołu: D. LESZCZYŃSKA - KLUZA 1990
na odwrocie opis: DANUTA L. KLUZA / 1990 / POLOGNE, na blejtramie, na górnej krawędzi napis: BRZOZA NA WULKANIE D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1990/ MAJ oraz nalepka z napisem: BRZOZA NA WULKANIE

cena wywoławcza: Wykup abonament

W buduarze, 1956 r.

gwasz/papier, 39,5 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'D.L. Kluza 1956 r'
na odwrociu opisany: 'Danuta Leszczyńska-Kluza Kraków 1956'

Walka z niedźwiedziem, 1998 r.

olej/płótno, 110 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: `DANUTA LESZCZYŃSKA-KLUZA 1998`
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu na blejtramie: ` "WALKA Z NIEDŹWIEDZIEM D. LESZCZYŃSKA-KLUZA | 1998-II` oraz na płótnie: ` "WALKA Z NIEDŹWIEDZIEM | D. LESZCZYŃSKA-KLUZA | POLOGNE - CRACOW| 1998`

Ogrody, 1966 r.

olej/płótno, 90 x 65 cm
sygnowany i datowany l.ś.: `D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1966`

Akt w czerwieni, 1959 r.

olej/papier, 49,5 x 34 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: `6.I.59 | Danuta Leszczyńska-Kluza`

DIALOG W DESZCZU, 1980

olej, płótno
120 x 98,5
sygn. p.d.: D. LESZCZYŃSKA - KLUZA 1980
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 1980 | DANUTA LESZCZYŃSKA-KLUZA | KRAKÓW | POLSKA | POLOGNE
na blejtramie: "DIALOG W DESZCZU" 1980 | D. LESZCZYŃSKA - KLUZA KRAKÓW

Obraz wystawiany i opisany:
- Danuta Leszczyńska-Kluza. Malarstwo i grafika, Muzeum Narodowe w Krakowie, kwiecień-maj 2005, il. 39, s. 66.

``Burza``, 1981 r.

olej/płótno, 139,5 x 105 cm
sygnowany i datowany ś.d.: `Leszczyńska-Kluza 1981`
opisany na odwrociu: ` ``BURZA | DANUTA | LESZCZYŃSKA-KLUZA | 1981 | POLOGNE`
oraz na blejtramie: `"BURZA" DANUTA LESZCZYŃSKA KLUZA | II - III 1981 KRAKÓW | POLOGNE`
- Wystawa indywidualna w cyklu: "Graficy z Krakowa", Muzeum Narodowe w Krakowie, kwiecień - maj 2005
- Danuta Leszczyńska-Kluza, malarstwo i grafika, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, kwiecień - maj 2005, [red.] Agnieszka Fryz-Więcek, Kraków 2005, s. 57 (il.), s. 155 (spis prac)

Poduszka, 1973 r.

akwaforta, gwasz/papier, 75 x 39 cm
na odwrociu sygnowana, datowana i opisana: `epa. d`art. | Danuta Leszczyńska - Kluza | "Poduszka" akwaforta 1973`

Pirlimpin gra na fortepianie u Noworola (1958)

sygn. dat. l.d.
ołówek, papier
20.5x14.5 cm (w świetle passe-partout )

Tylko chłód..., 1992 r.

olej/płótno, 128 x 101 cm
sygnowany i datowany p.d.: `D.L. KLUZA 1992`
opisany na odwrociu: `"TYLKO CHŁÓD..." | D. LESZCZYŃSKA - KLUZA | 1992 - II | POLOGNE` oraz na blejtramie: ` "TYLKO CHŁÓD..." KRAKÓW | DANUTA LESZCZYŃSKA - KLUZA 1992 - II`

-Danuta Leszczyńska-Kluza, malarstwo i grafika, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, kwiecień - maj 2005, [red.] Agnieszka Fryz-Więcek, Kraków 2005, s. 55 (il. barwna), s. 155 (spis prac)

- Muzeum Narodowe w Krakowie, IV-V.2005

Kompozycja, 1993 r.

akwarela, tusz/papier, 80 x 55 cm
sygnowany i datowany u dołu: `D. Leszczyńska-Kluza 1993`

Chronos, 1989 r.

olej/płótno, 150 x 114 cm
sygnowany i datowany l.d.: `D.LESZCZYŃSKA-KLUZA 1989`
sygnowany i datowany na odwrociu: `D. LESZCZYŃSKA-KLUZA | 1989 | "CHRONOS" | POLOGNE`, opisany na blejtramie: `"CHRONOS" D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1989-I KRAKÓW`

Estymacja: 13 000 - 19 000

7 Italii, ok. 1958

technika własna, karton, 48,5 x 43,5 cm
sygn. p.d.: D. Kluzowa
Na odwrocie opis autorski ołówkiem: "7 Italii" / Danuta L. Kluza 1958.

Turgieniew, Don Kichot i Prometeusz (1975)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
35x27.5 cm

Pirlimpin gra na fortepianie u Noworola, 1958 r.

ołówek/papier, 20,5 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski l.d.: `Pirlimpin | gra na | fortepianie | u | Noworola | 27.VI.58 | Kluzowa Danuta`

Estymacja: 900 - 1 500 zł

Lancelot i Samarytanin (1976)

sygn. dat. p.d.
akwaforta (e.a.)
51x47.5 cm

Turgieniew, Don Kichot i Prometeusz (1976)

sygn. dat. p.d.
akwaforta, akwatinta barwna (e.a.)
60.7x47.5 cm

Mój jelonek, mój Sebastian..., 1973 r.

technika mieszana, papier, 56 × 50,5 cm
sygn. i dat. d. i p. d.: Danuta Kluza 1973 l.d.: Mój jelonek, mój Sebastian

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Akt kobiety, 1959 r.

technika własna, tektura, 49 × 34 cm
sygn. i dat. na odwrocie: 6.I.59 (czarną farbą), poniżej ołówkiem Danuta Leszczyńska - Kluza

Estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Powrót z polowania, 1968

Akwaforta dwubarwna; wym.: 630 x 490 mm;
sygn. oł. p.d.: Danuta Leszczyńska-Kluza 1968, tyt. l.d., śr.d.: epr. de` art.

liczba obiektów: 68