1 zł
2 600 000 zł

MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Dynamiczny Magik, 1988

olej, płótno, 136 × 110 cm
sygn. p. g.: E. Markowski oraz na blejtramie: DYNAMICZNY MAGIK |136 X 110 OL |1988

cena wywoławcza: Wykup abonament

Adam i Ewa, 1988

technika mieszana na folii, 101 x 98 cm
sygnowany śr.d.: E. Markowski

''Ćwiczenia II, 1982 r.

olej/płótno, 130 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'WARSZAWA 1982 E. MARKOWSKI'
na odwrociu papierowa nalepka z Centralnego Biura Wystawy Artystycznych - Zachęta

tusz/gwasz/papier, 38.50 x 29.20 cm, oprawiony, sygnowany p.g: 'E. Markowski'

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

gwasz, papier; 28 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Markowski.

Rysunek

technika mieszana, 47x54 cm

Bez tytułu, 1985

olej, płótno, 100 x 130 cm
sygn. l.d.

NIC NA TO NIE PORADZĘ WOLĘ NAGĄ DZIEWCZYNĘ OD NAGIEGO KRÓLA, LATA 80-TE XX W.

tech.własna, płótno, 130 x 95 cm
sygn. l.d.: E. Markowski
opisany na górze: Nic na to nie poradzę wolę nagą dziewczynę od nagiego króla
opisany u dołu: uchwaliliśmy kolektywnie myśleć indywidualnie

Romae - Projekt kostiumu dla Teatro Delle Arti w Rzymie, około 1948 r.

tusz/papier, 21,5 x 14,5 cm
sygnowany i opisany u dołu: 'Romae SMarkowski'

Projekt kostiumu dla Teatro Delle Arti w Rzymie, około 1948 r.

atrament/papier, 28,5 x 19,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'E.Markowski' oraz długopisem l.d.: 'EM'

Abstrakcja

gwasz/karton, 23,5 x 19 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'E.Markowski'

Diablo, 1970

olej, płótno; 65 x 50 cm
sygnowany p. d.: "E. Markowski", na odwrocie: "E. Markowski WARSZAWA", na blejtramie "DIABLO | 50 x 65"

MANEKIN - R.1, 1982

olej, płótno
100,5 x 65 cm
sygn. l.d.: E. Markowski
na odwrocie na górnym krośnie napis autorski: "MANEKIN - R 1." 1982 ol. 100 x 65;
obok: 105;
na lewym bocznym krośnie nalepka: GALERIA | MILANO | WWW.MILANO.ARTS.PL 226175403 | WASZYNGTONA 2 A WARSZAWA;
obok nalepka ze stemplem wojewódzkiego konserwatora zabytków w Gdańsku;
na dolnym krośnie dwie zniszczone, nieczytelne nalepki

POKÓJ MA MNIEJ ZWYCIĘSTW NIŻ WOJNA(…), 1985

tech. mieszana, folia, płótno, 168 x 123 cm
sygn. l.g.: E MARKOWSKI
opisany u dołu: Pokój ma mniej zwycięstw niż wojna, lecz o wiele więcej pomników, Warszawa 1985

Dyskusja

gwasz, karton; 49 x 39 cm (w świetle ramy);
w górnej i prawej części kompozycji napisy z datami 1990-1991.

Diavoletto, lata 80. XX w.

olej, płótno; 61 x 46,5 cm;
sygn. p. g.: E. Markowski;
na odwrocie na górnej listwie krosna tytuł: "DIAVOLETTO“; obok: 61 x 46 | ol.

KOMPOZYCJA, 1976

tech. mieszana, folia, płótno, 128 x 108 cm
niesygnowany

IL PASSEGGIO, 1989

olej, płótno
140 x 70 cm
datowany p.d.: 8. 5. 1989.
na odwrocie na górnej listwie napis: 10. "IL PASSEGGIO" 91.

Kompozycja figuralna

olej, gwasz, papier, 32 x 22,5 cm
sygn. z prawej: E. Markowski

Bez tytułu, 1952 r.

rysunek tuszem na papierze, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

liczba obiektów: 204