1 zł
2 600 000 zł

BREITENWALD Roman Antoni (1911-1985)

Wiosenna przejażdżka, ok. 1970

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ułan z koniem

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald

Patrol ułana z korpusu Ochrony Pogranicza

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald

Zaprzęg w pejzażu zimowym

olej, tektura, 36 x 48 cm,
sygn. p.d.: R. Breitenwald

WÓZ Z CZWÓRKĄ KONI, 1949

Olej, pilśnia; 61 x 101 cm
Sygnowany p.d.: R.Breitenwald 1949

Na drodze

olej, płótno, 75 × 100 cm
sygn. p.d.: R.Breitenwald

Żołnierz na koniu, 1973 r.

olej/płótno, 39 x 34 cm
sygnowany i datowany l.g.: `R. Breitenwald | 1973`

Powrót żołnierza

olej/płótno, 58 x 77 cm
sygnowany l.d.: `R. Breitenwald`

Głowa konia

olej, płyta malarska, 40 × 30,5 cm
sygn. l. d.: R. Breitenwald

Wóz z luzakiem

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: `R. Breitenwald`

Przejażdżka saniami

olej, płyta, 33 x 50 cm,
sygn. p.d.: R. Breitenwald

Roztopy

olej, płyta, 62 × 75 cm
sygn. p. d.: RBreitenwald

olej, tektura, 16,5 x 23,5 cm,
sygn. l.d.: R. Breitenwald

Tabory

Olej, płótno, 31,5 x 74,5 cm,
sygn. l.d.: R. Breitenwald

Bryczka na dworskim podjeździe, 30./40. XX w.

Olej, tektura; wym.: 35,8 x 50 cm;
sygn. l.d.: R. Breitenwald; na odwrocie szkic ołówkiem przedstawiający osiodłanego konia przywiązanego do ogrodzenia.

Wyjazd na polowanie, 1937

olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: RBreitenwald 1937

Polowanie na dzika

sygn. l.d.
olej, płótno
20x60

Zima

akwarela, papier, 26x 43cm,
sygn. p.d.: R Breitenwald 1935

Zaprzęg zimowy, 1937 r.

olej/płótno, 50 x 72 cm
sygnowany i datowany p. d.: `R. Breitenwald | 1937`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Przed zajazdem, ok. 1950

olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald;
na odwrocie nalepka autorska z potwierdzeniem zgłoszenia obrazu na wystawę przez artystę z tytułem i adresem zamieszkania: Miechów, Jagiellońska 13

liczba obiektów: 87