1 zł
2 600 000 zł

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Orkiestra żydowska, 2001

technika mieszana (tusz, gwasz, złocenia),
papier naklejony na sklejkę; 80 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 2001;
Na odwrocie napis autorski(?) zieloną farbą: Orkiestra żydowska/ 2001/ mal. ZLachur

cena wywoławcza: Wykup abonament

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOŃ

Technika mieszana, płyta pilśniowa, 62 x 85 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur.

*droit de suite

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Dyptyk: Z cyklu Ucieczka, 1957 r.

rysunek, tusz lawowany, 18 x 18,5 cm; 12 x 14 cm, sygn.
Dar osoby prywatnej.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BRAMY RAJU, 1991

technika własna na kartonie,
50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ZASŁUCHANY ANIOŁ, 2002

olej na brystolu naklejonym na tekturę, 99,5 x 70 cm,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

NIEBIAŃSKA ORKIESTRA, 1991

technika własna na kartonie,
86 x 61 cm,
sygnowany p.d.
"Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

LWY JUDY, 1991

technika własna na kartonie,
61,5 x 52 cm,
sygnowany p.d.
"Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Orkiestra z cyklu Judaica, 1993-95 r.

olej/płyta pilśniowa, 88 x 57,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ORKIESTRA | z cyklu JUDAICA | rok 1993-95 | ZLachur'

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Anioł, 1961

tusz, piórko, karton, 42 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur 61.

*opłata droit de suite

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Święto Tory, 1991-93

olej, płyta, 72 × 59 cm
sygn. p. d.: Z.LACHUR
opisany na odwrocie: ŚWIĘTO/ TORY/1991-93/mal. Zlachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Klęcząca postać

akwarela, gwasz, papier, 41,7 x 30 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ognisty koń

tempera, płyta, 69 x 49 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Judaica, z cyklu: Życie, 1989

olej, płyta; 74 x 53 cm;
sygn.. p. d.: Z. LACHUR;
na odwrocie napis autorski: -JUDAICA - / z cyklu - ŻYCIE / rok 1989 / mal. ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Spotkanie, 1962 r.

gwasz, tusz/papier, 36 x 23 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Wielkiemu Artyście i Wspaniałemu | Człowiekowi A. Karnemu od rysującego Z Lachura j Jego Wielkiej Miłości Urszulki 62 II.'

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA z cyklu JUDAICA, 1994

Technika własna, pilsnia; 64 x 80
Sygnowany p.d. Z LACHUR, sygnowany, opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ALKOHOLIZM, 1988 -90

Technika własna, pilśnia; 58 x 73 cm
Sygnowany p.d. Z LACHUR, sygnowany, opisany na odwrocie: Alkoholizm - 1988 - 90 - cz- 8 - mal Zlachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOŃ - ŻYCIE, 2007

Technika własna, pilśnia, 37 x 69 cm
Sygnowany p.d.; Z LACHUR, sygnowany, opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA z cyklu JUDAICA,1988 - 92

Technika własna, pilśnia, 83 x 58 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOŃ - POTĘGA ŻYCIA, 1993

Technika własna, pilśnia, 68 x 80 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z cyklu: Getto warszawskie, 1959 r.

tusz, gwasz na kartonie, 35 x 50 cm, sygn. "Piotrowi - Zdzisek I".
Dar osoby prywatnej.

liczba obiektów: 279