1 zł
2 600 000 zł

KOWALCZEWSKI Paul (1865 Mielżyn - 1910 Berlin)

ZAKLINACZKA WĘŻY

Brąz odlewany, cyzelowany, patynowany, cokół szpulowy z zielonego, żyłkowanego marmuru; wys. całk. 37 cm, cokół wys. 10, śr. 11 cm
Sygnatura ryta: P. Kowalczewski.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Satyr i bachantka

para gabinetowych popiersi - przycisków na biurko: młoda kobieta z nagimi ramionami i brodaty mężczyzna - z wieńcami z winnej latorośli na głowach; z boku, na podcięciu popiersi - sygn.: "P. Kowalczewski"; cokoliki marmurowe, zielono-szare, w formie obelisków;
brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 20,5//21 cm, podstawy 6 x 6 cm.
Niemcy (?), odlewy XX w.

U źródła

brąz, odlew patynowany, czerwony, żyłkowany marmur;
wys. 32,8 cm, szer. 14,3 cm, głęb. 14 cm.
Niemcy, XIX/XX w.

Wojownik

brąz, odlew patynowany; wys. 33 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 11,7 cm.
Berlin, pocz. XX w.

Wojownik

Berlin, pocz. XX w.

Sowa na księdze

gips malowany, wys.: 54 cm, wymiary podstawy: 30 x 26 cm

Estymacja 8 000 - 12 000 zł

Pastereczka

brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 27,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm.
Francja, XIX/XX w.

Łucznik

brąz lakierowany, podstawa z zielonego marmuru, wys. 44 cm;
sygn. na podstawie: Sc P. Kowalczewski.

Pastereczka

Francja, XIX/XX w.

Wojownik germański

brąz, jasnobrązowa patyna, podstawa marmur,
wys. 37 cm, sygn. P. Kowalczewsky. Stan zachowania: drobne uszkodzenie w partii torsu, brak łuku.

Łucznik

Łucznik

brąz lakierowany, podstawa z zielonego marmuru,
wys. 44 cm;
Rzeźba stojącego, zwróconego w lewo, półnagiego młodzieńca napinającego łuk, odzianego w luźno zarzuconą na lewe biodro szatę przewiązaną paskiem przełożonym przez ramię.

Łucznik

wys. 44 cm;

Kowal

brąz patynowany;
wys. 47 cm.
Sygn. na podstawie: P. L. Kowalczewski

Chłopiec pijący wino

brąz, wys. 28 cm;
sygn. na podstawie: Kowalczewski; ok. 1900

Mały Neptun, ok. 1900

brąz, jasnobrązowa patyna, podstawa marmur, wys. 33 cm, sygn. P. Kowalczewski.
Stan zachowania: drobne pęknięcie marmurowej podstawy.

KOWAL

Brąz patynowany, podstawa - marmur
wys. 41,5 cm (wys. całkowita 46 cm )
Sygnowany na figurze: P.L. Kowalczewski

Dziewczyna niosąca wodę

Brąz
wys. 19 cm
sygn. z boku na podstawie: P. Kowalczewski

Chłopiec z łódeczką

brąz patynowany
wys. 17 cm.
Sygn. z tyłu skałki: P. Kowalczewski.

CHŁOPIEC Z KIJKIEM

Brąz patynowany, marmur
wys. 14,5 cm
Sygnowany: P. Kowalczewski

liczba obiektów: 73