1 zł
2 600 000 zł

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki VI, 1966

Linoryt na bibule; wym.: 320 x 220 mm; sygn. oł. p. d.: Józef Gielniak;
l. d.: tytuł; śr. d.: linoryt 1966 odbitka próbna dla prof. S. Dawskiego. Zaprzyjaźniony z Gielniakiem Werner Schmidt odkrył związek tej ryciny z drzeworytem A. Dürera "Walka Michała Archanioła ze smokiem“ z cyklu Apokalipsy. Schmidt dodaje, że faksymilową reprodukcję Dürera widział oprawioną, na ścianie pracowni Gielniaka jako jedyne dzieło dawnej sztuki. Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak (seria: W kręgu sztuki), Warszawa 1982, kat. 22, s. nlb.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improvisation - lucubration, humorous and fanciful, 1963 r.

linoryt/papier, 35 x 29,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'IMPROVISATION-LUCUBRATION, HUMOROUS AND FANCIFUL (dedicated ANDREW STASIK) linocut 1963 Józef Gielniak.'

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 15 (il.)
- Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa1997, s. 249 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VI, 1959 r.

linoryt/papier, 20 x 26 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"SANATORIUM" VI linoryt 1959 Józef Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Moim bliźnim, 1962

linoryt, papier; 27,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Gielniak (ołówkiem);
Lit.: Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 14.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec naoczny - dla synka

linoryt, papier; 23 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak. (ołówkiem).

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja - Elukubracja fantazyjna i krotochwilna, 1963

linoryt, papier; 32,2 x 27,5 cm (wymiar kompozycji),
34 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak (ołówkiem);
Lit.: Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 15 (il.); Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, s. 249 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu, 1959/1960

linoryt, papier bibułkowy;
23 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat i opisany u dołu ołówkiem: "L’AUTOMNE A BUKOWIEC", gravure sur lino 1959/1960 10/20, ipse. fecit Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki, 1963/64 r.

linoryt/bibułka, 20 x 27 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Improwizacja dla Grażynki lino. 1963/64 (odbitka próbna) Józef Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kowary I, 1957

Linoryt, bibuła; wym.: 180 x 235 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.tyt, śr. d.: technika i data. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, kat. poz. 6.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki III, 1965

Linoryt, bibuła; wym.: 160 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, śr. d.: technika i nr 14/20. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, kat. poz. 31.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium (Wysoka Łąka), 1958

Linoryt, bibuła; wym.: 210 x 283 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d.: tytuł, śr. technika i data. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, kat. poz. 8, I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu (1959/1960)

sygn.p.d.dat.śr.d.
linoryt (10/20), 23x29.7 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu, 1968

mezzotinta, bibułka japońska, 15,5 × 13,5 cm
na odwrocie napis ołówkiem: DRUKOWAŁ NA WŁASNEJ PRASIE/WKLĘSŁODRUKOWEJ W KRAKOWIE/W 1969 ROKU NA ZLECENIE/JÓZEFA GIELNIAKA/T. Jackowski

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Mój czarodziejski Bukowiec (Improwizacja VI)

linoryt, bibułka, 237 x 298 mm (odcisk),
sygn. d. (częściowo nieczytelnie) i dat.: 1959, dedykacja (nieczytelna)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Stanisławowi K. Dawskiemu, 1962 r.

linoryt/papier 35,8 x 27,6 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dou: '"STANISŁAWOWI K. DAWSKIEMU" linoryt 1962 epr. d' artiste Józef Gielniak'

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 13 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

N.B.O.G z B. - Sanatorium VII, 1964 r.

linoryt/bibułka 32,5 x 30,1 cm (zadruk)
opisany u dołu długopisem: 'N.B.O.G. z G. - Sanatorium VII linoryt 1964 Bardzo drogiemu Jurkowi S. Józef Gielniak'
na odwrociu nalepka wywozowa CBWA Zachęta na wystawę w Buenos Aires z 1965 roku

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 17 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja - Elukubracja fantazyjna i krotochwilna, 1963 r.

linoryt/bibułka 34,5 x 29,5 cm (zadruk)

- Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, s. 249, (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Łucznik, 1956

Linoryt na bibule; wym.: 183 x 125 mm; sygn. p.d. oł. J. Gielniak; l.d. tyt. Stan zachowania: ślady zaplamienia na marginesach, bez szkody dla kompozycji. Bardzo rzadka grafika!

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VI (Improwizacja V), 1959

Linoryt na bibule; wym.: 200 x 260 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, tyt. l.d.; śr. d. technika, data.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V, 1958 r.

linoryt/bibułka, 17,5 x 24,5 cm (zadruk) 45 x 47 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Sanatorium" V linoryt 58 r. J. Gielniak'

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 4 (il.)

liczba obiektów: 200