1 zł
2 600 000 zł

PIRANESI Giovanni Battista (Giambattista) (1720-1778)

Veduta degli avanzi superiori delle Terme di Diocleziano, 1774

Akwaforta; wym.: 450 x 700 mm; sygn. pł. l.d.: Caval Piranesi Ex. Pod kompozycją opis ważniejszych budowli. Późna odbitka (2. połowa XIX wieku) wykonana w Regia Calcografia in Rome. Lit.: L. Ficacci, Piranesi. The complete Etchings, 2000, poz. 189.

cena wywoławcza: Wykup abonament

A Veduta del Sepolcro di Pisone Liciniano su l`antica via Appia… [Widok grobowców Pisona Licynianusa i rodziny Korneliuszy na an

Akwaforta z miedziorytem; wym.: 414 x 610 mm (odcisk płyty), wym. arkusza: 545 x 770 mm; pod kompozycją tytuł: A Veduta del Sepolcro di Pisone Liciniano su l`antica via Appia, oltre gli acquidotti / di Torre di mezza via d` Albano: il cui lavoro e tutto di terra cotta. B Sepolcro della / famiglia Cornelia, spogliato de` suoi ornamenti. C Rovine di altri antichi Sepolcri., w l.d.r.: Piranesi F.; ślad zgięcia środkowego, minim. zamięcia margin.; bardzo dobra, niekonserwowana odbitka pierwszego stanu (z trzech), na grubym, prążkowanym papierze. Wczesna, rzymska odbitka z pełnymi szerokimi marginesami z najsłynnejszego cyklu "Vedute di Roma". Lit.: H72, I/III; Focillon 777; Wilton-Ely 205; Taschen 943.

Willa Mecenasa w Tivoli, połowa XVIII w.

Akwaforta na grubym papierze; wym.: 420 x 600 mm; sygn. pł. w kartuszu: Cavalier Piranesi inc. Plansza z cyklu "Vedute di Roma". Dekoracyjna grafika; odbitka z początku XX w., ale z oryginalnej płyty.

Portyk

miedzioryt/papier, 47 x 37 cm, 58 x 84 cm (w świetle passe-partout)

Ruiny rzymskie

miedzioryt/papier, 63,5 x 85 cm (świetle passe-partout)
sygnatura na płycie l.d.: `Gio. Batta Piranesi`

Tempio antico volgarmente detto della Salute, 1778

akwaforta, papier, 40,5 x 55,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: Piranesi F
opisany u dołu: Tempio antico volgarmente detto della Salute... z cyklu: "Vedute di Roma disegnate Ed incise da Giambattista Piranesi architeto Veneziano"
(arkusz obcięty przy krawędziach).

Pomnik wzniesiony z okazjizwycięstwa pod Akcjum i podboju Egiptu - z cykluTrofei di Ottaviano Augusto

akwaforta/papier, 82 x 59 cm (foliał)
sygnowany p. d. na płycie: `Piranesi Architetto dis. ed inc.`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Widok ruin Świ ątyni Zgody w Rzymie - z cykluTrofei di Ottaviano Augusto

akwaforta/papier, 50 x 73 cm
(w świetle passe-partout), I stan
sygnowany l. d. na płycie: ``Cavalier Piranesi F`

Estymacja: 22 000 - 30 000 zł

Veduta del Sito, ov`era l`antico Foro Romano

grafika, papier,
37,7 x 59,2 cm (w świetle oprawy);
p. d.: Piranesi Architetto fec.
Kompozycja opisana u dołu

Rzym. Wnętrze świątyni Bachusa, obecnie kościoła Św. Urbana, 1767

Akwaforta, papier żeberkowy;
wym.: 405 x 600 mm; opisana i
sygnowana u dołu na płycie: Veduta interna dell`antico Tempio di Bacco in oggi Chiesa di S. Urbano due miglia distante da Roma fuori di porta S. Sebastiano. Grafika z cyklu Vedute di Roma, 1748-1778. Lit.: L. Ficacci, "Piranesi. The Complete Etchings", Taschen 2000, poz. 952, po konserwacji.

Veduta del Sito,

ov`era l`antico Foro Romano
grafika, papier,
Kompozycja opisana u dołu

ŚWIĄTYNIA ANTYCZNA

ZWANA POSPOLICIE SALUTE na drodze do Albano" (Tempio antico volgarmente detto della Salute su la via d`Albano...). Akwaforta, 41 x 56 cm, sygnowana na płycie l.d. "Piranesi F." Odbitka z epoki. Stan dobry, jedynie lewy dolny róg z drobnymi, reperowanymi uszkodzeniami. Katalog Hindta 71/III.

Rovine delle Terme Antoniniane

45 x 69,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.- Cavalier Piranesi F.;
opis kompozycji u dołu;

Wnętrze bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie;

miedzioryt, papier;
42, x 67,5 cm;
opisany na płycie u dołu: Veduta interna della Basilica di S. Maria Maggiore;
sygn. na płycie po środku u dołu: Caval. Piranesi inc.

Rzym. Widok wnętrza świątyni Tempio della Tosse [w Tivoli], 1764

Akwaforta, papier żeberkowy;
wym.: 628 x 461 mm;
sygn. pł. p.d.: Piranesi f.[ecit], l.d.: In Roma presso l`Autore a paoli due e mezzo; w skromnym kartusz, o obrębie kompozycji opis: Veduta interna del Tempio della Tosse construito di mattoni e di tussi. A Muri co` quali erano state riturate le finestre ne` tempi bassi; grafika z cyklu Vedute di Roma, 1748-1778.

Rzym. Widok wnętrza świątyni Bachusa, obecnie kościoła Św. Urbana, 1767

Akwaforta, papier żeberkowy;
wym.: 405 x 600 mm;
opisana i sygnowana u dołu na płycie: Veduta interna dell`antico Tempio di Bacco in oggi Chiesa di S. Urbano due miglia distante da Roma fuori di porta S. Sebastiano. Grafika z cyklu Vedute di Roma, 1748-1778. Lit.: L. Ficacci, ?Piranesi. The Complete Etchings", Taschen 2000, poz. 952, po konserwacji.

sygn. l. d.- Cavalier Piranesi F.; opis kompozycji u dołu;

Veduta del Campidoglio di fianco

miedzioryt, papier,
42,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Piranesi F: (na płycie) odbitka XIX w.

miedzioryt, papier;
42, x 67,5 cm;

miedzioryt, papier, 42,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Piranesi F: (na płycie)
odbitka XIX w.

liczba obiektów: 90