1 zł
2 600 000 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Tańczące, 1956 r.

węgiel, papier, 26 × 36 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: L.Lille 56

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

LILLE Ludwik (1897-1957)

Grupa kobiet

węgiel, papier, 13,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: L.Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Narodziny

olej/płyta, 57 x 70 cm
na odwrociu napis: 'J.H.J [nieczytelnie] | 1941 (?)'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Portret rodzinny

olej/płótno, 53 x 61 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód, 1949 r.

kredka/papier, 47 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'LLille 949'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Postacie

akwaforta, papier welinowy
14 x 21 cm (obraz), 32,5 x 42,5 cm (arkusz)
na przodzie: pieczęć podpisu: L.Lille i num. w ołówku: 40/45

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety wokół dziecięcego wózka

olej/płótno, 53,4 x 64 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Teka dwunastu akwafort, 1958 r.

akwaforta/papier, 33 x 43 cm (wymiar arkusza)
każda praca sygnowana faksymile artysty p.d.: 'L.Lille', opisana ołówkiem l.d.: '27/45'
Każda odbitka innego rozmiaru. Przedmowa w języku francuskim autorstwa Louisa Calevaerta-Bruna. Każda odbitka przełożona ochronną bibułką. Teka numer 27. Bez obwoluty.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód

olej/płótno, 45 x 61 cm

- aukcja Hotel Drouot, Paryż
- kolekcja prywatna, Nowy York

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety w chustach

ołówek/papier, 37 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'L.Lille'

LILLE Ludwik (1897-1957)

CYNIE W WAZONIE

Olej, dykta; 46 x 33 cm
Ekspertyza Hanny Kotkowskiej
Pochodzenie: odziedziczone po autorze przez Hannę Gnoińską.

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA ZIELONĄ BUTELKĄ, DWIEMA MUSZLAMI I SOLNICZKĄ

Olej, płótno; 47 x 38 cm
Na odwrocie Głowa kobiety

LILLE Ludwik (1897-1957)

MALARZ PRZY SZTALUGACH I RODZINA PRZY STOLE

Olej, płótno; 26,5 x 35 cm
Na odwrocie szkic pejzażu

LILLE Ludwik (1897-1957)

SCENA DWORSKA

Olej, płótno; 19 x 27 cm
Sygnowany l.d.: L.Lille (sygnatura mało widoczna)
Na odwrocie Pejzaż
Ekspertyza Hanny Kotkowskiej

LILLE Ludwik (1897-1957)

RODZINA PRZY STOLE

Olej, płótno; 33 x 41 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA Z MASKĄ

Olej, płótno; 46 x 38 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA Z POPIERSIEM, lata 40. XX w.

Olej, płótno; 50 x 61 cm
Sygnowany p.d.: L Lille
Na odwrocie Akt półleżący, ok. 1937
Wystawiany, opisany: Ludwik Lille 1897-1957, Muzeum Narodowe Wrocław, Muzeum Narodowe Warszawa, 1985-86, kat. poz. 178
Ekspertyza Hanny Kotkowskiej

Dzieło o zawężonej,, prawie monochromatycznej koncepcji malarskiej. Jedna z najciekawszych realizacji spośród martwych natur Lillego.

LILLE Ludwik (1897-1957)

BEZ TYTUŁU

ołówek/papier, 32 x 39,5 cm
sygnowany p.d.: L. Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód, 1955 r.

kredka/papier, 36,5 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `L.Lille 55`

LILLE Ludwik (1897-1957)

Rodzina

kredka/papier, 30 x 43 cm
sygnowany l.d.: `L.Lille`

liczba obiektów: 76