1 zł
2 600 000 zł

JURKIEWICZ Andrzej (1907-1967)

Skok o tyczce, 1952

Akwaforta;
wym.: komp.: 444 x 298 mm;
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz 952; grafika z cyklu nagrodzonego na konkursie olimpijskim (opis na odwrocie); stan zachowania: naddarcie górnego marginesu bez szkody dla kompozycji.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pucybut, 1933

Akwaforta;
wym.: 310 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz.

Pucybut, 1933

Akwaforta;
wym.: 310 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz. Grafika kaszerowana.

Joanna d`Arc, ok. 1930

Kamienioryt;
wym.: 180 x 130 mm;
sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz, l.d.: kamienioryt. Wczesna praca artysty.

Rozmowa

Akwaforta; wym.: 257 x 198 mm, sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz.

Loża, 1937

Litografia; wym.: 168 x 118, sygn. i dat. oł. p.d.: Jurkiewicz 37.

Pucybut, 1933

Akwaforta; wym.: 310 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz. Grafika kaszerowana.

Portret kobiety, lata 30.

Litografia; wym. komp.: 260 x 163 mm, planszy: 315 x 237 mm, sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz.

Gospodarstwo, 1930

Akwaforta; wym. komp.: 80 x 155 mm, planszy: 194 x 255 mm, sygn. i dat. oł. p.d.: Jurkiewicz 930 r.

Joanna d`Arc, ok. 1930

Kamienioryt
wym.: 180 x 130 mm
sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz, l.d.: kamienioryt
Wczesna praca artysty

Sielanka, lata 20. XX w.

Kamienioryt
wym.: 240 x 135 mm
sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz.

W pracowni artysty. Akt, 1934

akwaforta
wym.: 220 x 193 mm
sygn. i dat. oł. p.d., odbitka próbna.
Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków 2007.

KS Mazur w Krakowie, lata 30.

akwaforta
wym.: 330 x 245 mm
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz, l.d. RP 1903, KS Mazur w Krakowie; na marginesach ślady podklejenia bez szkody dla kompozycji; grafika z kolekcji J. Panka.

Trzepaczki, 1935

akwaforta
wym.: 308 x 250 mm
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz 1935, od l.: aquaf., odb. nr 10/30, Trzepaczki 1935.

Manicure, 1931

akwaforta
wym.: 295 x 240 mm (plansza 520 x 390 mm)
sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz 1931, śr.d.: Manicure; odb. nr 15/30.

Podręcznik metod grafiki artystycznej, Kraków 1939

nakład własny autora; druk: "Powściągliwość i Praca";
wym.: 325 x 252; tablice wykonane ręcznie na papierze nieklejonym, czerpanym "Arches"; stan: okładka oryginalna kartonowa, w t. I brak wklejki w okładce (zastąpiono odbitką ksero); wewnątrz stan bdb, okładki db.

Pucybut, 1933

akwaforta;
wym.: 310 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz.
Grafika kaszerowana.

Martwa natura, 1965

olej, płótno; 80 x 60 cm
sygn. p.d.: Jurkiewicz
Na odwrocie p.d. data i wymiary 1965/ 80 x 60

Na stadionie krakowskim

litografia, wym.: 43 x 30,5 cm,
sygn. p.d.: Jurkiewicz 1953

liczba obiektów: 50