1 zł
2 600 000 zł

KLAR Artur (1895-1942)

KWIATY W WAZONIE, l. 30. XX w.

olej na płótnie naklejonym na płytę, 49 x 60 cm,
sygnowany p.d. "A. KLAR"

cena wywoławcza: Wykup abonament

KLAR Artur (1895-1942)

olej, tektura, 51 x 42 cm,
sygn. p.d.: A Klar

KLAR Artur (1895-1942)

olej, sklejka, 25,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: KLAR.

KLAR Artur (1895-1942)

sygn. l. d.: KLAR.

KLAR Artur (1895-1942)

sygn. l.d.,
olej, sklejka,
26.5x36.5 cm

KLAR Artur (1895-1942)

Chałupa[Pejzaż wiosenny]

sygn. l.d.,
olej, tektura,
47.5x66 cm

KLAR Artur (1895-1942)

PARYŻ

olej na płótnie,
60 x 80 cm,
sygnowany p.d. "Klar. Paris", na krośnie autorski napis:
"Artur Klar - Paryż".
Uczeń Weissa i Kamockiego, wielokrotnie w czasie studiów (1918-1923) nagradzany, m.in. za pejzaż. Mieszkał we Lwowie, miał tam 6 wystaw indywidualnych w l. 1922-1936, wystawiał także w Wiedniu i Paryżu.

KLAR Artur (1895-1942)

PARYŻ

olej na płótnie,
60 x 80 cm,
"Artur Klar - Paryż".

KLAR Artur (1895-1942)

ZAGRODA POD LASEM

olej na tekturze,
44 x 33,6 cm
sygnowany l.d. "A. KLAR"

KLAR Artur (1895-1942)

BIELSKO BIAŁA, 1922

olej na tekturze,
25,2 x 33 cm
sygnowany l.d. "A. KLAR"
na odwrocie, ołówkiem: "Bielsko Biała/1922"

KLAR Artur (1895-1942)

DWOREK W ZIMOWYM PEJZAŻU

Olej, tektura;
33 x 43 cm
Sygnowany l.d.: KLAR

KLAR Artur (1895-1942)

Dzikie róże

olej, tektura,
34 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR Na odwrocie autorski napis: Artur. Klar/ Dzikie Róże
Na odwrocie autorski napis: Artur. Klar/ Dzikie Róże

KLAR Artur (1895-1942)

Karpaty wschodnie

Olej, tektura, 25 x 41 cm,
sygn. l.d.: Klar

KLAR Artur (1895-1942)

Karpaty Wschodnie

sygnowany l.d.
olej, tektura
25.5x41.5

KLAR Artur (1895-1942)

Lwów

olej na szkicu czarną kredką, tektura, 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: KLAR
Na odwrocie napis autorski?: Artur (dalej obcięta tektura przy krawędzi) / Lwów

KLAR Artur (1895-1942)

Kwitnąca jabłoń

sygn. p.d., olej, płótno, 80x90 cm

KLAR Artur (1895-1942)

Kwitnąca jabłoń

olej, płótno, 79 x 91 cm;
sygn. p.d.: Artur Klar

KLAR Artur (1895-1942)

Pejzaż letni

olej, sklejka, 31,8 x 46,2 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: KLAR (wydrapana w malaturze)
Na odwrocie nalepka z odręcznym opisem obrazu sporządzonym we Lwowie 1 marca 1928 r. przez konserwatora Józefa Piotrows... (?), z zezwoleniem na wywóz do Wiednia; oraz nalepka z odręcznym napisem: Artur Klar / "Die Wolke"; i nalepka z datą i nr 1928 / 1085

KLAR Artur (1895-1942)

Olej, tektura,
wym. 49,5 x 66 cm;
Sygn. p.d.- KLAR
Na odwrocie napis autorski

KLAR Artur (1895-1942)

Dzikie róże

olej, tektura;
34 x 25 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: KLAR; na odwrocie pośrodku napis: Artur Klar | Dzikie róże;
po lewej stronie nieczytelnie: Wł. (...)

liczba obiektów: 48