1 zł
2 600 000 zł

BRANDEL Konstanty (1880 – 1970)

Krajobraz z Zadusznik w lipnowskiem, zagajnik, 1913

akwaforta, papier; 6,2 x 9 cm (odcisk płyty);
43,2 x 30,1 cm (arkusz);
sygn. poniżej ryciny na passe-partout p. d.: K. Brandel (ołówkiem).
Literatura: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, [katalog wystawy], Toruń 2005, s. 43, kat. 42

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dwie kobiety

akwaforta, 11,2 x 8,2 cm,
sygn. p.d.: KBrandel

Autoportret

Sepia, akwaforta, 20, x 15,5 cm, sucha pieczęć autorska KB

Mater Natura

akwaforta, 11,5 x 8,7 cm,
sygn. p.d.: Brandel; l.d.: 3.10

Scherzo [Zabawa], 1917

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 98 x 198 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 109.

Pająk [L`Araignee], 1908

Sucha igła, rylec; wym. komp.: 118 x 90 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 16.

Krajobraz, wspomnienie z pielgrzymki do Mont St. Michel [Paysage M.St.M], 1913

Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 188 x 129 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. tytuł. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 46.

Rozkład [La Dissolution], 1919

Akwaforta, sucha igła, akwatinta; wym. komp.: 302 x 228 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: I E/A. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 128

Zemsta [Damnee], 1932

Sucha igła, rylec; wym. komp.: 123 x 166 mm;
sygn. stempelkiem autorskim KB. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 359.

Pocałunek straszliwy [La Baiser Monstre], 1918

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 176 x132 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 3-20. Odbitka stanowa. Rzadkie. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 115.

Jonasz [Jonas], 1916

Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 178 x 127 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Brandel. Stan II z dodanym napisem: TOLLE MIHI VITAM QUIAM MORS MIHI MELIUS EST. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 88.

Ex libris Augusta Zalewskiego (ok.1927)

sygn. na płycie p.d.
sucha igła
6.6x5 cm

Ex libris F.Frankowskiej (1909)

niesygnowany
akwaforta, rylec
8.9x5.9 cm

Autoportret

sygn. pieczęcią l.d.
akwaforta
21x16 cm

KRAJOBRAZ Z ZADUSZNIK W LIPOWSKIM, ZAGAJNIK, 1913

Akwaforta, papier; 5,8 x 8,6 cm;
Sygnowany ołówkiem p. d.: Brandel
Lit. (wybór): Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, poz. kat. 42 (płyta CD ilustracja poz. 42)

EKSLIBRIS FRYDY FRANKOWSKIEJ, 1909

Akwaforta, papier; 8,8 x 5,9 cm;
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, poz. kat. 32 (płyta CD ilustracja poz. 32).

EKSLIBRIS AUGUSTA ZALEWSKIEGO, ok. 1927

Sucha igła, papier; 6,5 x 4,8 cm (kompozycja)
Sygnowany z płyty p. d.: BRANDEL ft.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, s. 62, poz. kat. 254 (płyta CD ilustracja poz. 254).

Krajobraz z Zadusznik w lipowskim, zagajnik, 1913

akwaforta, papier; 5,8 x 8,6 cm;
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem, słabo czytelne)

Quai d`Orleans - Bibliotheque Polonaise

Quai d`Orleans - Biblioteka Polska w Paryżu - stan II, 1936
akwaforta, sucha igła, papier; 21,8 x 27,9 cm (odcisk płyty);
sygn. na rycinie l. d.: KB (K odwrócone) / KBrandel Paryż
sygn. p. d. ołówkiem poniżej ryciny: K Brandel
rycina numerowana przez autora ołówkiem l. d.: 29/50.
Lit. (wybór): Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, s. 75, poz. kat. 388 (płyta CD ilustracja poz. 388).

liczba obiektów: 160