1 zł
2 600 000 zł

BENEDYKTOWICZ Janusz (1918 - 2001)

Madonna z Dzieciątkiem, lata 60.

Litografia według obrazu Antoniego Gawińskiego; wym.: 138 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: ryt. Janusz Benedyktowicz, l.d.: rys. Antoni Gawiński oraz pł l.d. mon. wiąz.: AG.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Chrystus frasobliwy, 1947

Drzeworyt; wym.: 200 x 146 mm; sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz 1947, l.d.: oryg. drzeworyt.

Pejzaż z łodzią, 1950

Mezzotinta według obrazu Antoniego Gawińskiego; wym.: 96 x 142 mm; sygn. oł. p.d.: ryt. Janusz Benedyktowicz - 1950 R., l.d.: mal. Antoni Gawiński.

Marsjanie

linoryt, papier,
24,3 x 33 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Janusz Benedyktowicz (ołówkiem), tytuł l. d.: MARSJANIE 1/10 (ołówkiem)

KLASZTOR NORBERTANEK W KRAKOWIE OD STRONY WISŁY

Olej, sklejka;
32 x 46 cm
Sygnatura zatarta l.d.
Biografia artysty przy poz.nr 41.

PEJZAŻ Z OKOLIC KRAKOWA, 1936

Olej, sklejka;
34 x 53 cm
Sygnowany l.d.: Kraków 1936 | Janusz Benedyktowicz

STUDIUM PEJZAŻU

olej na płótnie naklejonym
na tekturę, 19,8 x 5 cm,
sygnowany p.d. "J.Benedyktowicz"

Pejzaże tatrzańskie, lata 60. XX w.

zespół 6 linorytów na bibule;
wym.: 290 x 390 mm;
sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz, l.d. tytuł oraz numer odbitki

Zbójnicy, lata 60. XX w.

linoryt na bibule;
wym.: 320 x 290 mm;
sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz, l.d. tytuł oraz numer odbitki: 20/25.

Jackowe bydełko, lata 60. XX w.

linoryt na bibule;
wym.: 250 x 350 mm;
sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz, l.d. tytuł oraz numer odbitki: 6/10.

Chatka, 1947 r.

olej/sklejka, 27 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Janusz Benedyktowicz 1947`

Pejzaż, 1937

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 24,5 x 33,5 cm
sygn. i dat. p.d.: "Janusz Benedyktowicz 1937"

Łasiczka dla Izabelli

akwaforta, 10 x 20,5 cm
sygn. ołówkiem, p.d.: "Janusz Benedyktowicz", l.d.: "odbitka 27/40 Łasiczka dla Izabelli"

Zbójnicy, 1976

linoryt na papierze, 33,5 x 29 cm
sygn. ołówkiem, p.d.: "Janusz Benedyktowicz", l.d.: "Zbójnicy, 25/25 Pani Izabelli Klijonowicz na pamiątkę /19.9.1976/"

liczba obiektów: 34