1 zł
2 600 000 zł

HILLER Karol (1891-1939)

Klatka schodowa, 1931

olej, tektura ; 8 x 12 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po lewej stronie u góry: K. HILLER | 31

cena wywoławcza: Wykup abonament

HILLER Karol (1891-1939)

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz, tempera/papier, 50 x 34 cm
sygnowany p. d.: `Hiller`

Estymacja: 25 000 - 40 000 zł

HILLER Karol (1891-1939)

Kompozycja heliograficzna (V), przed 1934

heliografika na papierze, 22,8 x 18.8 cm,
unikat
vintage print

Heliografika jest techniką odbitkową, czarno-białą. Funkcję błony fotograficznej spełnia klisza celuloidowa, na której Hiller komponował własnoręcznie obrazy negatywowe rysując ołówkiem, malując temperą lub gwaszem. Obraz ostateczny powstawał na papierze, w wyniku zastosowania metody stykowej, po prześwietleniu kliszy silnym strumieniem światła. Wystawy: "Straż przednia" Galeria Piekary, Poznań (2008); "Materia (w) fotografii. Sto fotografii z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego" Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2008); "Uśpiony kapitał. Fotografia XX wieku z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego" Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa (2010). Publikacja: "Karol Hiller, 1891-1939" Muzeum Sztuki w Łodzi, katalog wystawy (1967).

HILLER Karol (1891-1939)

Sieci rybackie na brzegu jeziora, 1936

gwasz, papier, 24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. HILLER / 36

HILLER Karol (1891-1939)

Kompozycja heliograficzna V

heliografika/papier,
22,8 x 8,8 cm (w świetle passe-partout)

HILLER Karol (1891-1939)

Sieci rybackie na brzegu jeziora (1936)

sygn. dat. p.d.
gwasz, papier
23.5x33.5 (w świetle passe-partout )

HILLER Karol (1891-1939)

Pejzaż z brzozami (1929)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
49x36

HILLER Karol (1891-1939)

Ekslibrysy ...

Czternaście tablic, z wstępem Przecława Smolika. Łódź 1927. Nakł. Tow. Bibljofilów. 8, s. [2], 8, tabl. 14. brosz.

HILLER Karol (1891-1939)

Kompozycja heliograficza XLI,

heliografika, papier fotograficzny, 23 x 17,3 cm w świetle passe-partout, vintage print

HILLER Karol (1891-1939)

Ex libris TBŁ.

Cynkografia
form. 5,5x3,5 na ark. 9,9x7,3 cm,
1927

HILLER Karol (1891-1939)

GÓRSKA Pia

Szary brat
Opowiadania na tle życia brata Alberta. Oprac. dla młodzieży ... Czterema drzeworytami zilustrował Tadeusz Cieślewski syn Warszawa 1936. Verbum. 16d, s. 149, [2], tabl. 4. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz.
(Grońska 159. Miejscami zaplamienia, poza tym stan dobry. Prócz czterech całostronicowych ilustracji zaw. liczne drzeworytowe inicjały oraz zdobnik na okł. brosz. i karcie tyt. Tekst złożono antykwą Półtawskiego w Doświadczalnej Pracowni Graficznej Salezjańskiej)

HILLER Karol (1891-1939)

Kompozycja heliograficzna XLV, 1939

heliografika, papier
28,5 x 27,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d. KH (odbicie lustrzane); egzemplarz autorski, nakład: 1/1 (w tym odbiciu z negatywu)
negatyw: klisza celuloidowa, tempera biała
30 x 28 cm
sygn. l. d. K. H. / 39
wł. MS¸, MS/SN/GR/68, dar Jadwigi Hiller, 9 XI 1945

HILLER Karol (1891-1939)

Zestaw 14 ekslibrisów:

Hugona Kaufmana, Ludomira Mazurkiewicza,
Adolfa Gutke, Aleksandra Russaka, Rudolfa
Holcbergera, Zofii Holcberger, W. Wandurska,
Bertiego Ameisena, Przecława Smolika, Karola
Hillera, TBŁ, Marcelego Tarnowskiego,
Ludwika Oli
drzeworyt papier;
wymiary różne

HILLER Karol (1891-1939)

Kobieta z dzieckiem (Matka z dzieckiem, 1923)

sygnowany datowany p.d.
linoryt, 22.5x15 cm

HILLER Karol (1891-1939)

Pejzaż (1930)

sygnowany, datowany l.d.
technika mieszana, tektura
49.9x35.6

HILLER Karol (1891-1939)

Sieci rybackie

gwasz, papier,
22,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: K. HILLER / 36

HILLER Karol (1891-1939)

Sosna

gwasz, papier,
34 x 23,5 cm;
sygn.p.d.: K.HILLER/ 36

HILLER Karol (1891-1939)

sygnowany, datowany p.d.
gwasz, papier
23.5x33.5

HILLER Karol (1891-1939)

Kompozycja heliograficzna (XXIX), ok. 1936-1937

heliografika, papier fotograficzny,
30.5 x 27 cm

HILLER Karol (1891-1939)

Exlibris Towarzystwa Bibliotekarzy Łódzkich

cynkografia
5.5x3.5
sygnowany na płycie.l.p.d.

liczba obiektów: 46