1 zł
2 600 000 zł

KRÉMEGNE Pinchus (1890 Zaloudok – 1981 Céret)

LE CHASSEUR, 1928

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
81 x 60 cm
pochodzenie: kolekcja D.A., Paris

cena wywoławcza: Wykup abonament

VILLAGE DE BOURGOGNE, ok. 1940

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
38 x 45,50 cm

PAYSAGE DE CERET, ok. 1950

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
65 x 81 cm

VASE DE FLEURS

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
46 x 38,50 cm
obiekt importowany do UE (+ 7%)

PORTRAIT DE MADAME KOTZIEBRODSKY, 1918

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
61 x 38 cm
pochodzenie: Galerie Zak

Martwa natura

druk artystyczny, papier; 44 x 71,5 cm (wymiary obrazu),
63 x 88 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie l. d.: Kremegne;
poniżej obrazu sygn. p. d.: P. Kremegne (ołówkiem), l. d.: A/E. (ołówkiem).
Na odwrocie stempel: REPRR. EN/LITHOGRAPHIE.

Les oliviers

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. l.d.

Village

olej, płótno
50 x 73 cm
sygn. l.d.

A la croisée des chemins

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. l.d.

Bouquet de fleurs, ok. 1915/1920

olej, karton
48,5 x 36,5 cm
sygn. l.d.

Nature morte au rideau rouge

olej, płótno
65 x 50 cm
sygn. l.d.

Martwa natura z wazonem kwiatów

akwarela/papier, 29 x 46 cm
sygnowany p. d.: `Kremegne`

Estymacja: 10 000 - 15 000

VILLAGE SOUS LA NEIGE, ok. 1940

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
54 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris
Autentyczność pracy potwierdzona przez Jeannette Kremegne

POT DE FLEURS, ok. 1925

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
41,50 x 27,50 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris

AUTOPORTRAIT

akwarela, gwasz, papier
sygn. p.g.: Kremegne
46,30 x 30 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris
literatura:
Nadine Nieszawer, Marie Boyé, Paul Fogel, Peintres juifs de l`École de Paris, 1905-1939 , Paris, 2000, reprodukowany s. 201

INTERIEUR AU BOUQUET DE FLEURS

olej, papier
sygn. p.d.: Kremegne
50 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

zestaw 4 prac na papierze

CUISINE
gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne

PAYSAGE
akwarela, gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne 50 x 65 cm

INTERIEUR A LA FENETRE OUVERTE
technika, mieszana, papier, sygn. p.d.: Kremegne 50 x 65 cm

PAYSAGE
kredka, akwarela, papier, sygn. p.d.: Kremegne 47,70 x 62 cm

pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

zestaw 6 prac na papierze

FEMME COUSANT
ołówek, tusz papier sygn. p.d.: Kremegne 60,5 x 45,60 cm

PAYSAGE
ołówek, tusz papier sygn. l.d.: Kremegne 50 x 65 cm

NU ASSIS
ołówek, węgiel, papier sygn. p.d.: Kremegne 64 x 47,5 cm

NU ALLONGE
ołówek, kredka, papier sygn. l.d.: Kremegne 23,70 x 31 cm

NU ALLONGE DE DOS
ołówek, kredka, papier sygn. l.d.: Kremegne 24,10 x 31,60 cm

PAYSAGE
tusz, papier sygn. l.d.: Kremegne 48 x 63 cm

pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, reprodukowany s.67 (Femme cousant) Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, reprodukowany s.73 (Nu assis)
Pinchus KREMEGNE
(Zaloudock, Biélorussie, 1890 - Céret, 1981)

zestaw pięciu prac na papierze

PAYSAGE
akwarela, gwasz, papier sygn. p.d.: Kremegne 50 x 64,50 cm

NATURE MORTE AU POT ET A LA COUPE DE FRUIT
gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne 49,80 x 65 cm

PAYSAGE
gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne 47,70 x 62 cm

PAYSAGE
kredka, akwarela, papier 33 x 41,50 cm

ASSIETTE DE FRUITS ET BOUQUET DE FLEURS
kredka, akwarela papier 32,60 x 29,50 cm

pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

liczba obiektów: 153