POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Dziewczynka, ilustracja do czasopisma Płomyczek
gwasz/papier, 30 x 20,5 cm
na licu opisany u dołu ołówkiem: 'Pczek 11 str. 305 1/1 3 kolory'
cena wywoławcza: Wykup abonament
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Dom, w którym śmieszy, ilustracja do czasopisma Płomyczek nr 7, 1968 r.
gwasz/papier, 27 x 36 cm
sygnowany l.d.: 'mp.'
na licu u dołu opisany kredką: ' Płomyczek 7 STR 192-193 1:1 3 kolory.
na odwrociu opisany długopisem: 'Płomyczek | Nr. 7. | 11 oryginałów dnia 12.III.68'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Chiny, historyjka obrazkowa, lata 60./70. XX w.
gwasz/papier, wymiary każdej ilustracji ok. 9 x 12 cm
na opwrociu każdej ilustracji pieczęć: '"CHINY" Nr....... | Str.......'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Osiołek, ilustracja do czasopisma Płomyczek, lata 60./70. XX w.
akwarela/papier, 30 x 19,5 cm
na licu opisana u dołu ołówkiem: '1/1 Pczek 5 str.125 3 kolory'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Pyton pyta, ilustracja do czasopisma Płomyczek, lata 60./70. XX w.
akwarela/papier, 30 x 21 cm
na licu opisana u dołu ołówkiem: '1/1 Pczek 5 str. 124 3 kolory'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Baobab, ilustracja do czasopisma Płomyczek, lata 60./70. XX w.
gwasz/papier, 33 x 21,5 cm
na licu u dołu opisany łówkiem: 'Pczek 17 str. 465 3 KOLORY w. nat.'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Cechy pożądane u współmałżona, ilustracja do książki, lata 60. XX w.
tusz/papier, 21 x 15 cm
na licu opisany ołówkiem: '8.' oraz pieczęć: 'Wydawnictwo "WIEDZA POWSZECHNA"'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'Cechy pożądane u współmałżonka'
"Manowce małżeństwa i rodziny : szkice obyczajowe"?
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Miłość czy pieniądze, ilustracja do książki, lata 60. XX w.
tusz/papier, 21 x 15 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'mp'
na licu opisany ołówkiem: 'Rys 4' oraz pieczęć: 'Wydawnictwo "WIEDZA POWSZECHNA"'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Ile na 100 mężczyzn przypada kobiet, ilustracja do książki, 1958 r.
tusz/papier, 15 x 21 cm
na licu opisany ołówkiem: '15. | na 100 mężczyzn przypada kobiet 1958 r.' oraz pieczęć: 'Wydawnictwo "WIEDZA POWSZECHNA"'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Miłość w pracy, ilustracja do książki, lata 60. XX w.
tusz/papier, 21 x 15 cm
na licu opisany ołówkiem: 'Rys 13' oraz pieczęć: 'Wydawnictwo "WIEDZA POWSZECHNA"'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Ciężka dola, ilustracja do książki, lata 60. XX w.
tusz, fotografia/papier, 21 x 15 cm
na licu opisany ołówkiem: 'Rys 9' oraz pieczęć: 'Wydawnictwo "WIEDZA POWSZECHNA"'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
W więzieniu, ilustracja do książki, lata 60. XX w.
tusz/papier, 21 x 15 cm
na licu opisany ołówkiem: 'Rys 11' oraz pieczęć: 'Wydawnictwo "WIEDZA POWSZECHNA"'
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Talia Piotrusia, projekt graficzny na pudełko do talii kart, lata 60. XX w.
gwasz/papier
21 x 30 cm
projekt uzupełniony o rewers opakowania, wym. 15 x 10,5 cm
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Żółw listonosz, ilustracja do książki Leona Szweda, lata 60. XX w.
tempera/papier
23 x 25 cm
na odwrociu opisany: `Żółw listonosz`
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Orzeszek, ilustracja nr 9 do książki Igora Sikiryckiego, lata 60. XX w.
tempera/papier
22,5 x 23,5 cm
na odwrociu opisany: `str. 9 | BWP "Ruch" | "Orzeszek"
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Historyjka świąteczna cz. 1, ilustracja satyryczna do czasopisma Szpilki s.18, lata 60./70. XX w.
tusz/papier
21 x 12,2 cm
u dołu opisany: `str. 18 | Szpilki 51 | kolor | 2322`
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Historyjka świąteczna cz. 2, ilustracja satyryczna do czasopisma Szpilki s.18, lata 60./70. XX w.
tusz/papier
21 x 9,5 cm
opisany u góry: `Szpilki 51` oraz u dołu: `str. 18 | kolor 2322`
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Historyjka świąteczna cz. 3, ilustracja satyryczna do czasopisma Szpilki s.18, lata 60./70. XX w.
tusz/papier
21 x 9,5 cm
opisany u dołu: `Szpilki 51 | kolor 2322`
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
tusz/papier
29,5 x 21 cm
sygnowany p.d.: `mp` oraz poniżej: `RYS. M.POKORA`
u dołu opisany: `-Chce śpiewać a nawet ubrać się po ludzku | nie potrafi...`
POKORA Mirosław (1933 - 2006)
Błąd, źródła - unikanie, ilustracja do książki Stefana Garczyńskiego, lata 70. XX w.
tusz/papier
21,5 x 15,5 cm
u dołu opisany: `rys. 8 | "Błąd, źródła - unikanie" | 1/1 | (str. 110 maszynopisu)`
na odwrociu pieczęć z zamówieniem druku: `NASZA KSIĘGARNIA`