1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

SAMODZIELNA ANATOMIA KOSTIUMU

flamaster, tusz, kredka, pastel, collage, papier
21 x 17.2 cm
napis ręką autora l.d.: samodzielna | "anatomia" | kostiumu, śr.:1956, p.d.: z okresu "Mątwy"
(spod papieru prześwituje sygn. czarnym flamastrem: T.Kantor)
sygn. czerwoną kredką śr.d.: T.Kantor

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, płótno, 50 x 60,7 cm;
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie na płótnie nieczytelna pieczęć: 0 / SENN... ER / .... / PARIS, na blejtramie pieczęć: SENNDIIER / Vol... / Rue de la Grande / PARIS

Szkic projektu przestrzeni teatralnej, 1952 r.

technika mieszana, pędzel, piórko, tusz/papier,
20 x 30 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kantor 52`
w załączeniu ekspertyza Krzysztofa Miklaszewskiego

Postacie spektaklu Umarła klasa z cyklu Projekty sceniczne - Teatr Cricot

tusz, pastel, papier; 47 x 33 cm
sygn. p.d. TK
Na odwrocie nalepki:
GALERIE DE FRANCE/ 52, RUE DE LA VERRERIE 75004 PARIS/ TEL. 274.38.00/ TADEUSZ KANTOR/ Ressin ref; T.K 10/ 47 x 33 cm/ 13.VI.83
TADEUSZ KANTOR/ Projekty sceniczne/ "Postacie spektaklu/ Umarła klasa" / Teatr Cricot/ Nr 10
oraz pieczątka: Przedmiot nie podlega zakazowi/ wywozu za granicę/ 02.III-913/83/ 13VI 83

sygn. p.d.: tk
Na odwrocie nalepki:
GALERIE DE FRANCE/ 52, RUE DE LA VERRERIE 75004 PARIS/ TEL. 274.38.00/ TADEUSZ KANTOR/ T.N 6/ 47 x 33 cm/ 13.VI.83
TADEUSZ KANTOR/ PROJEKTY SCENICZNE/ "Postacie spektaklu/ Umarła klasa" / Teatr Cricot/ Nr 6
oraz pieczątka: Przedmiot nie podlega zakazowi/ wywozu za granicę/ 02.III-913/83/ 16.VI.83

Abstrakcja

olej, płótno; 70 x 81 cm
sygn. l.d.: Kantor

Postacie

flamastry, gwasz, pastel, papier, 29,5 x 20,5 cm ( w świetle oprawy)
sygn. p. d.: TKantor oraz pieczęć autorska Praca ze zbiorów M. Stangret.

CZELADNIK I KMIEĆ Z Szewców WITKACEGO,1970

flamaster, pastel, papier krem. nakl. na papier
sygn. flamastrem p.d.: 1970 | tkantor
29 x 24.5 cm

KTOŚ, lata 70.XX w.

flamaster, pastel, papier
sygn. flamastrem w prawym dolnym rogu wewnętrznego kadru: T Kantor, długopisem pośrodku dolnego marginesu: KTOŚ
20 x 20 cm

INFORMEL, XI 1961

technika mieszana, dykta,
sygnowany p.d.: Kantor | XI 61
na odwrocie nalepka ze stemplem owalnym: étude de maltre binoche (w otoku) | 5.rue | la boëtie | 265-79-50, No 14
48.5 x 63.5 cm

Projekt scenograficzny

sygn.p.d., technika mieszana, 31x41.5 (w świetle passe-partout)

Niemoc człowieka, 1968 r.

akryl, bristol, 69 x 49 cm;
sygn.: p.d.: T. Kantor

Kule, 1968 r.

collage, papier, 20 x 27 cm

Droga, lata 70.

szkic do scenografii,17x11 cm

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1963

Olej, karton naklejony na płytę pilśniową; 67 x 96 cm (w świetle listwy)
Sygnowany p.d.: 2, 1963 | Kantor

Makieta do Balladyny J.S?owackiego (1942)

sygn. dat.na odwrociu, tempera, tektura, 33.7x49.5

SZKIC TEATRALNY, 1984

collage,
29.7 x 21.2 cm
(flamastry, gwasz, pastel, tusz pióro)
p.d.: okrągły stempel autorski z napisem w otoku: t.kantor i sygnaturą flamastrem T Kantor, l.d.: 1984

POSTAĆ W PŁASZCZU, 1988

flamaster, pastel, papier,
29.4 x 20.8 cm
wymiary w świetle passe-partout
sygn. flamastrem p.g.: L`auteur | malheureux, p.d.: Charleville | "Une tres courte | leçon" | T Kantor
na odwr. oprawy l.g. nalepka Galerii Fizek z Poznania, śr.g. napis flam.: PM 904, p.g. nalepka z danymi pracy

POSTAĆ Z ROZŁOŻONYMI RĘKOMA

flamaster, tusz pióro, pędzel, papier,
29.5 x 20.5 cm
wymiary w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: T Kantor

POSTAĆ I PARASOL, 1950

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany p.d.: Kantor
Na odwrocie na płótnie napis: Tadeusz Kantor | "Postać i parasol" | Kraków | 1950; 1950 T.K.

Projekt kostiumu - wojskowy Akt 7

gwasz, karton, 35 x 24,5 cm; sygn. p.d.: T. Kantor

liczba obiektów: 554