PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)
cena wywoławcza: Wykup abonament
monotypia, papier, 43 x 31,8 cm;
autocynkografia, papier, 49,5 x 32 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu: "Złoty latawiec" 38/50. autocynkografia 1975 (AP.) Hennryk Płóciennik
monotypia, papier, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik (ołówkiem), po środku: (A.P.) 2011, l. d.: "Monotypia + AMCOR 13"
linoryt,
32 x 44 cm; (odcisk płyty);
u dołu napis: "Golfista" 3/50 linoryt 2007. (A.P.) Henryk Płóciennik"
autocynkografia, papier,
45 x 32 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu: "Uroki morza III" (AP.) autocynkografia 1989. epr. dart. H. Płóciennik.
monotypia, papier,
65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. 10 (ołówkiem), pośrodku: (A.P.) 2011
autocynkografia,
47,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
praca opisana u dołu ołówkiem i sygn. p. d.: Henryk Płóciennik
OLEJ, PŁÓTNO,
46 X 55 CM;
SYGN. L. D.: H.P.
NA ODWROCIE NAPIS: HENRYK PŁÓCIENNIK / "DANUSIA" / OLEJ 1995. R
MONOTYPIA, PAPIER,
49,5 X 49,5 CM;
OPISANA I SYGN. U DOŁU OŁÓWKIEM: "MONOTYPIA PLUS" 1/1. (A.P.) 2009 HENRYK PŁÓCIENNIK
Pan Wiesław Ochman na tarasie, 1991
autocynkografia, papier,
48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: "Pan Wojciech Ochman na tarasie" 6/99 autocynkografia 1991. (A.P.) H. Płóciennik; na odwrocie napis autorski: mylnie podałem imię Pana Ochmana w tytule/ tej pracy - przepraszam - powinno być "Pan Wiesław Ochman na tarasie"
autocynkografia, papier,
45 x 32 cm (odcisk płyty);
linoryt,
53 x 41 cm,
sygn., dat. i opisany u dołu (ołówkiem): p.d.: Henryk Płóciennik, l.d.: "Kwiaty" x, ś.d. linoryt 1964 r.
nakład: 50 szt
Do pracy dołączony jest album z pracami Artysty "Grafika 1962-1975"
technika własna, monotypia/papier,
52 x 51 cm (w świetle passe-partout), unikat, nakład: 1/1
sygnowana p.d.: `Henryk Płóciennik`, w l.d.: `Monotypia plus`, datowana i numerowana ś.d.: `1/1 (A.D.0) 2009`
monotypia, papier,
49,5 x 49,5 cm;
opisana i sygn. u dołu ołówkiem: "Monotypia plus" 1/1. (A.P.) 2009 Henryk Płóciennik
autocynkografia, papier,
34,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu ołówkiem: *. autocynkografia 1985. 2/50. (a.p.) Henryk Płóciennik
monotypia, papier,
50 x 50 cm;
opisana u dołu: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010. Henryk Płóciennik. (ołówkiem)
akwarela, tusz, flamaster/papier,
37 x 49,5 cm
sygnowany p. d.: `H. Płóciennik` i p. g.: `H.Płóciennik`