1 zł
2 600 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MATKA BOŻA

akwarela na kartonie, 12 x 8,5 cm, na odwrocie pieczątka i napis "50 ZŁ"

cena wywoławcza: Wykup abonament

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS NA KRZYŻU w ASYŚCIE ANIOŁÓW

ołówek, kredka na kartonie, 17 x 11 cm; na odwrocie dwie pieczątki, podpis artysty "NETYFOR" i "80 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KAPLICZKA PRZY DRODZE

akwarela na papierze,
20,5 x 14,5 cm, na odwrocie trzy pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOMUNIA (Nikifor jako biskup wysiada z samochodu)

akwarela na papierze,
20,5 x 29 cm, na odwrocie pieczątka; zagięcia i drobne naddarcia papieru. Na odwrocie ołówkowy portret Nikifora datowany "Krynica 19.. [data nieczytelna] i sygnowany "[Marian] Włosiński"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAMIĄTKA z KRYNICY

ołówek, kredka na kartonie,
9,5 x 9,5 cm, na odwrocie pieczątka i napis "50 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PORTRET PARY [Ela i Andrzej Banachowie?]

kredka na kartonie, 9 x 14 cm, na odwrocie pieczątka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PORTRET KOBIETY [Ela Banachowa?]

akwarela na kartoniku z pudelka papierosów "Płaskie", 8,5 x 7 cm; na odwrocie pieczątka i napisy: "KRYNICA", "220 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PORTRET MĘŻCZYZNY [Andrzej Banach?]

akwarela na kartoniku z pudełka papierosów "Płaskie", 9,5 x 7 cm, na odwrocie pieczątka i napisy: "KRYNICA ZDROJ", "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KUCHNIA W PENSJONACIE

akwarela na kartonie,
19 x 28,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ZAKOPANE (Kolejka linowa)

akwarela na kartonie,
19,5 x 23,5 cm, na odwrocie dwie pieczątki i napis "500 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS i DWIE MARIE

akwarela na kartonie, 9,5 x 15 cm, na odwrocie dwie pieczątki i napisy: "25 ZL", "200 Zł"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

ŚWIĘTA RODZINA z JANEM CHRZCICIELEM

ołówek i kredka na papierze fotograficznym, 9 x 14 cm; na odwrocie trzy pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

OSTATNIA WIECZERZA

ołówek i kredka na kartonie, 21 x 11,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki i napis "300 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

GÓRAL

akwarela na tekturze, 11 x 9 cm, na odwrocie pieczątka i napisy

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

GENERAŁ z FAJKĄ

akwarela na tekturze, 8,5 x 7 cm, na odwrocie napis "50 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MĘŻCZYZNA w ZIELONYM KAPELUSZU

ołówek, kredka na kartonie,
8,5 x 7,5 cm;
na odwrocie dwie pieczątki

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PAMIĄTKA z KRYNICY (kryniccy kuracjusze)

ołówek, kredka na kartonie,
9 x 14 cm;
na odwrocie pieczątka

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR - ŻOŁNIERZ,

ołówek, kredka na kartonie,
8 x 6,5 cm; na odwrocie pieczątka i napis "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR - MILICJANT

ołówek, kredka na kartonie,
8 x 8 cm;
na odwrocie pieczątka
i napis "20 ZŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

NIKIFOR - LISTONOSZ

ołówek, kredka na kartonie,
8 x 6,5 cm,
na odwrocie pieczątka
i napis: "20 ZŁ"

liczba obiektów: 1095