1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Trzy kompozycje

litografia, papier, 15 x 14 cm
każda odbitka sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 oraz l. d.: H.C. 96 / 150

cena wywoławcza: Wykup abonament

litografia, papier, 15 x 14 cm;
z lewej napis: H.C.82/150",
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984

Gitarzyści,

olej, płótno, 46 x 61 cm;
sygn. p.d.: Stażewski; na odwrocie: H. Stażewski [wtórnie], poniżej nieczytelna pieczątka

RELIEF, 1979

akryl na płycie pilśniowej, 35 x 35 cm,
sygnowany z tyłu obrazu: "nr 15 / 1979 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA, 1961

akryl, drewno, plexiglas
sygnowany p.d.: H. Stażewski 1961; l.d.: 50/100
59 x 33 cm

RELIEF nr 11, 1973

akryl, płyta pilśniowa
58 x 58 cm
Na odwrocie na płótnie napis : nr.11 - 1973 | H. Stażewski

ABSTRAKCJA, 1981

olej, blacha naklejona na płytę pilśniową
30 x 30 cm
sygn. na odwr. śr. g.: 1981 | H. Stażewski, p.d.: p. Radkowi H. Stażewski, pośr. nalepka z wystawy: Henryk Stazewski. Paintings and reliefs, Annely Juda Fine Art, London 10.11 - 18.12.82, kat. 29

PROJEKT KOMPOZYCJI RELIEFOWEJ, 1962/63

gwasz, tusz, papier,
28 x 23 cm
wymiary w św. passe-partout
sygnowany na odwrocie: H.Stażewski
powyżej napis: Projekt kompozycji | reliefowej H. Stażewskiego | Rok 1962/63 | relief trójbarwny | kol. pryw.| 4/23 A

Kompozycja, 1981

technika własna, relief, płyta pilśniowa, 23,5 x 23,5 cm; na odwrocie napis: 1981 / H. Stażewski

Kompozycja nr 80 (1979)

sygn. dat. na odwrociu, technika własna, pilśnia, 44.5x44.5 cm

Kompozycja (1981)

sygn. na odwrociu, technika własna, 23.5x23.5

RELIEF GEOMETRYCZNY, 1976

akryl na płycie pilśniowej, 23 x 23 cm,
sygnowany na odwrocie "1976 H. Stażewski" oraz nieczytelna pieczątka.

RELIEF NR 69, 1977

akryl, płyta pilśniowa
44 x 44 cm
Na odwrocie na płycie napis: nr 69 | 1977 | H. Stażewski oraz dwie podłużne pieczątki zezwalające na wywóz za granicę.

RELIEF, 1980

akryl na płycie pilśniowej,
23,5 x 23,5 cm, sygnowany na odwrocie "1980 / H. Stażewski"

RELIEF GEOMETRYCZNY, 1976

akryl na płycie pilśniowej,
21 x 21 cm, sygnowany na odwrocie "1976 / H. Stażewski"

Kompozycja, lata 30.

gwasz/papier, 15,5 x 25 cm (w św. p. p.)
na odwrocie nalepka z Galerie d` Eendt z opisem
sygnowany monogramem śr. d.: `HS`
Praca została zakupiona na Targach w Bazylei w 1986 roku na stoisku galerii d`Eendt z Amsterdamu.

Kompozycja nr 42, 1977 r.

tempera/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i numerowany na odwrocie: `nr 42 - 1977 / H. Stażewski`
na odwrocie nalepka potwierdzająca autentyczność obrazu z podpisem i pieczątka Wiesława Borowskiego

Kompozycja nr 129, 1976 r.

tempera/blacha, płyta pilśniowa, 35,5 x 34 cm
sygnowany, datowany i numerowany na odwrocie: `nr. 129 / 1976 / H. Stażewski`

Kompozycja nr 16, 1977 r.

tempera/blacha, płyta pilśniowa, 34 x 33,5 cm
sygnowany, datowany i numerowany na odwrocie: `nr. 16 / 1977 / H. Stażewski`

Kompozycja, 1980

litografia barwna, papier, 25,5 x 25,5 cm (arkusz);
opisana u dołu: Drogiej Janeczce / H. Stażewski / 12/II - 1981 - Kazimierz;
na odwrocie napis: Litografia z nakładu wykonanego przez Quadrat Bottrop Moderne Galerie / z okazji wystawy / "Henryk Stażewski" 28.IX.-2.IX.1980 / Jładnowska / Łódź 29.12.2003

liczba obiektów: 616