1 zł
2 600 000 zł

AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Portret kobiety (1937?)

sygnowany p.śr.:
akwarela, pastel, papier
wymiary: 70x50

cena wywoławcza: Wykup abonament

PORTRET KOBIETY W BIAŁEJ SUKNI

Pastel na kartonie 72 x 58,5 cm
Sygnowany p.g. - "T. Axentowicz"

Starość i młodość

pastel, papier, 50 x 72 cm; sygn. u dołu: T. Axentowicz

"Starość i młodość"

pastel, tektura, wym.: 51 x 70 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz

PORTRET DAMY W KIMONIE

pastel, 100 x 70 cm, sygnowany po lewej "TAxentowicz"

MŁODA HUCUŁKA

pastel na tekturze, 50 x 35 cm, sygnowany po prawej "TAxentowicz", na tekturze pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R[óży] Aleksandrowicz w Krakowie

Studium portretowe

pastel, papier, 63 x 48 cm; sygn. z lewej: T. Axentowicz; na odwrocie: nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie: wystawa pośmiertna T. Axentowicza z 1939 r. (lit.: Teodor Axentowicz. 1859-1938. Katalog wystawy pośmiertnej) oraz nalepka z kolekcji Lewalskiego 6913.

Powrót

pastel, tektura,
49.3 x 70 cm
sygnowany l.d.: T. Axentowicz

ŚWIĘCENIE WODY

Olej, tektura; 41 x 32 cm
Sygn. l.d.: T. Axentowicz

Portret kobiety

sygn. l.śr.
pastel, papier
64x48

Cztery pokolenia

olej, tektura 54 × 46
sygnowany u dołu po lewej: "T. Axentowicz"

Starość i młodość - dwa pokolenia

technika mieszana 63 × 46,5 w świetle passe-partout

Na Gromniczną, około 1900

olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: TAxentowicz

PORTRET MŁODEJ KOBIETY

pastel, węgiel, 62 x 46 (w świetle ramy), sygnowany po lewej "T. Axentowicz"

"Portret starca"

pastel, papier
sygn. p.d.: T. Axentowicz
wym.: 31,2 x 21,2 cm

Studium głowy ziemianina, ok. 1890

olej, płótno, 67 x 44 cm; sygn. na odwrocie na płótnie: Axentowicz

DZIEWCZYNA W CHUSCIE

PASTEL, PAPIER
wymiary: 51x34
SYGNOWANY

DZIEWCZYNA Z DZBANEM

Tektura, pastel; 69 x 50 cm
Sygn. p.d.: TAxentowicz
Na odwrocie napisy: T.Axentowicz | Kraków 1938 i u góry pośrodku - Karol Karłowicz

DZIEWCZYNA Z DZBANKIEM

pastel, 61 x 46 cm, sygnowany
po prawej: "T. Ax".

DAMA W KAPELUSZU

pastel, 63,2 x 46,5 cm, sygn. po prawej: "T. Axentowicz"

liczba obiektów: 563