1 zł
2 600 000 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1948 r.

gwasz/papier, 44 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz | 20-I'
- Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań, 26.10-24.12.2004
- Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań 2004, praca reprodukowana, poz. kat. nr 15

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Arthormegram czarny, 1969 r.

olej, tempera/płótno, 130 x 110 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ 1969', opisany na odwrociu: 'SZWACZ | 1969 | WARSZAWA | Kościelna 8A m. 11 | "ARTHORMEGRAM CZARNY" | 130 x 110 cm | temp. olej' oraz opisany na blejtramie
na blejtramie najklejki wystawowe poprzedniego obrazu, który był na tym krośnie ("Kompozycjja z cyklu "Aura" Nr 3" z 1958 roku): - wywozowa CBWA "Zachęta" - Wystawa Sztuki Polskiej w Genewie w 1959; - Musee d'Art et d'Histoire - Wystawa "Art Polonais" w Genewie 1959; - najlejka galeryjna "Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków w Krakowie DOM PLASTYKÓW"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

gwasz/papier, 60 x 75 cm
sygnowany i datowany p.d.: `SZWACZ | 56 | XI`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

technika mieszana na papierze, 22 x 11 cm, sygn.
Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ŁODZIE RYBACKIE, ok. 1937

Akwarela, kredka; 24 x 30 cm
Sygnowany l.d.: Szwacz

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Stojąca odaliska, 1956 r.

gwasz, tusz/papier, 85 x 59 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja z fioletem, 1958 r.

akwarela, gwasz/bibułka, 25 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ 1958'

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram 505, 1986 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 26,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `ŚWINOUJSCIE - 27.V ARS-HORMEGRAM 505` oraz `SZWACZ 1986`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ruiny zamku - z cyklu: Tragedia Warszawy, 1958/1970

technika mieszana (tempera, olej), płótno; 137 x 110 cm;
sygn. i dat. śr. d.: SZWACZ / *(58) *70*
na odwrocie napis autorski: SZWACZ/ 1958/ KOMP. Z CYKLU/ TRAGEDIA WARSZAWY/"RUINY ZAMKU"/ TECHNIKA: TEMP, OLEJ/ wym.: 137? x 110/ WARSZAWA/ KOSCIELMA 8 oraz fragment nalepki na blejtramie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars-Hormegram 510, 1986 r.

akwarela, gwasz, ołówek, tusz/papier, 26 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `ŚWINOUJŚCIE - 29-V-1986 "ars-hormegram 510" oraz `B. SZWACZ`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1967 r.

akwarela, tusz/papier, 25 x 32 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `Szwacz 1967`
25 x 32 cm (w św. passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1977 r.

akwarela, tusz/papier, 27 x 34 cm
sygnowany i datowany p.d.: `5.IV.1977 r. Bogusław Szwacz`
27 x 34 cm (w św. passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1948 r.

akwarela/papier, 56 x 66 cm

LITERATURA: Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań 2004, poz. kat. nr 14, s. 17 (il.)
Bogusław Szwacz. Obrazy i prace na papierze z lat 1946 - 1950, Galeria Piekary, Poznań, październik - grudzień 2004
Bogusław Szwacz. Prace z lat 50., Centrum Kultury Zamek, Poznań 18.01-07.02.2007

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Arthormegram czarny, 1969 r.

sygnowany i datowany p.d.: `SZWACZ 1969`
sygnowany i opisany na odwrociu: `SZWACZ | 1969 | WARSZAWA | Kościelna 8A m. 11 | "ARTHORMEGRAM CZARNY" | 130 x 110 cm | temp. olej` oraz opisany na blejtramie
na blejtramie naklejki wystawowe poprzedniego obrazu, który był na tym krośnie ("Kompozycja z cyklu "Aura" Nr 3" z 1958 roku):
- wywozowa CBWA "Zachęta" - Wystawa Sztuki Polskiej w Genewie w1959
- Musée d`Art et d`Histoire - Wystawa "Art Polonais" w Genewie 1959
- naklejka galeryjna "Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków w Krakowie DOM PLASTYKÓW"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 2001 r.

Dar Rodziny.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Z cyklu Laura - Kompozycja 5, 1958/1997 r.

olej/płótno, 85 x 70 cm
sygnowany u dołu (wtórnie): `Szwacz | 1997`
opisany na odwrociu: `z cyklu "LAURA" | "Kompozycja 5" | (70x85) | SZWACZ | WARSZAWA | ... | 1958`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

technika mieszana (tempera, olej),
płótno; 137 x 110 cm;

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Polskie okręty XVII w., 1951 r.

akwarela/papier, 33 x 69 cm
sygnowany i datowany l.d.: `GDAŃSK 1951 SZWACZ`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1956 r.

gwasz/papier, 60 x 84,5 cm (w świetle passe-partout)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja nr 2 z cyklu Walcząca Warszawa``, 1958 r.

olej, tempera/płótno, 122 x 190 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `Kompozycja:| KOMPOZYCJA - No. 2 1958. | Z CYKLU | ``WARSZAWA WALCZĄCA`` | wym.: 122 x 190 | techn.: temp. olej.| SZWACZ | BOGUSŁAW | 1958 | WARSZAWA | ul. KOŚCIELNA | 8d m 11`
naklejka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie na odwrociu, naklejka autorska na odwrociu

- 7-26.IV.1978, CBWA "Zachęta", Warszawa, "Bogusław Szwacz, malarstwo"

Estymacja: 19 000 - 25 000

liczba obiektów: 163