POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
Olej, płótno; 33 x 46 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na tekturze, 35,5 x 78 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Jerzy Potrzebowski"; l.d. rok oraz "Mindzielowo [?]".
1. Akt kobiecy
flamaster?, papier; 26,3 x 18,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem)
2. Akt męski
flamaster?, papier; 25,8 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JP
3. Scena rodzajowa
piórko, tusz?, papier; 25,7 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. po prawej stronie, u góry: JP.
olej/płótno, 31 x 43 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Potrzebowski [słabo czytelnie]'
dwie prace: piórko, tusz, jedna: ołówek, papier;
ok.: 25,2 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na dwóch pracach: pod rysunkiem i z prawej: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem),
na jednej monogramem p. d.: JP
Pastel, papier; 34 x 34 cm
olej, tektura, 39 x 51 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno, 54 × 66 cm
sygn. i dat. p. d.: J.Potrzebowski/72
olej/płótno, 57 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Potrzebowski'
akwarela, papier, 43 x 35 cm w świetle passe-partout
olej, płótno; 97 x 136 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
olej, tektura, 35 x 49,8 cm,
sygn.. p.d. : Jerzy Potrzebowski
akwarela/papier, 45,5 x 61 cm
sygnowany l.d.:`Jerzy Potrzebowski`
na odwrociu stempel ramiarza: J. Westerman, Amsterdam
olej, płótno; 65 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski 1961
Dorożka na Rynku w Krakowie, ok. 1965
olej, płótno; 74 x 96 cm;
sygn. p. d.: J. Potrzebowski
olej, tektura; 34 x 48 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski