1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Powódź, ok.1950

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI (ołówkiem);
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 433 oraz A 48 (w kole) kat. 59

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944

akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem),
poniżej autorski opis ołówkiem

Chrystus Frasobliwy

akwarela, ołówkiem, papier; 11,3 x 18 cm;
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 415 oraz A 1 (w kole) kat. 24

Dom rybaka w Kazimierzu, 1954

olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
na odwrocie na krośnie malarskim numer inwentarzowy: St.Cz / inw. / 257;
oraz napis ołówkiem: DOM RYBAKA W KAZIMIERZU

Domy na Podhalu, 1936

olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936.

Kobieta z Bronowic, 1901

olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x 35 cm,
sygn. p.g.: Stanisław Czajkowski / Bronowice 1901.

*opłata droit de suite

Krzyż we wsi, 1946 r.

olej/sklejka, 53 x 35 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI 1946'
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 335') oraz nalepka powystawowa z Zachęty

Z Ziemi Lubelskiej I, 1947 r.

olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm, sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947, na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947 oraz nr inwentarzowy z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.

Droga z Puław do Kazimierza

olej, płótno, 47 x 63,5 cm

Proszowice, 1929

olej, sklejka; 37 x 54,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: PROSZOWICE/ STANISŁAW CZAJKOWSKI 1929.

Taras w Wilanowie, [1934]

olej, tektura; 24,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1934

Portret wieśniaczki

olej, płótno; 58,5 x 45,2 cm

Obłoki nad wodą

olej, dykta; 36 x 46 cm

Drzewa jesienią

olej/tektura, 45 x 35 cm

Przysiółek pod lasem, 1903

olej, płótno; 71 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903.

Notre Dame w Paryżu, 1912

olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: PARYŻ 1912 / ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);

Przed Kościołem w Modlnicy

akwarela, tektura jasnobrązowa; 46,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.

Powódź, [ok.1950]

Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, [1944]

liczba obiektów: 418