1 zł
2 600 000 zł

JACHTOMA Aleksandra (ur. 1932r.)

bez tytułu, 2005

gwasz, 35 x 29,2 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOMPOZYCJA BŁĘKITNA, 1987

olej, płótno
41 x 41 cm
na odwrocie na płótnie napis: ALEKSANDRA JACHTOMA | WYM 41,5 x 41,5 | TECH. OLEJ | ROK 1987 oraz pozioma, nieczytelna pieczątka

Bez tytułu, 2003

gwasz, 24,5x25,6 cm

Solari K, 1973

olej, płótno,
71 x 70 cm
sygnowany p.d.: A. JACHTOMA 73
na odwrocie, na płótnie napis: ALEKSANDRA JACHTOMA | SOLARI | "K" oraz podłużna pieczątka Urzędu Konserwatorskiego.

KOMPOZYCJA III, 1972

olej na płótnie, 110 x 105 cm,
sygnowany na odwrocie (na płótnie) "A JACHTOMA", niżej "WYM. 110 x 105 / TECH. OLEJ / ROK 1972", wyżej tytuł "KOMPOZYCJA III", na krośnie nr "57" oraz pieczątka "BIURO HANDLU ZAGRANICZNEGO "DESA" / Warszawa, Al. Jerozolimskie Nr 2 / Zaświadczenie Nr 955 / 72 / Urzędu Konserwatorskiego m. St. Warszawy / podpis […]"

KOMPOZYCJA III, 1972

olej na płótnie,
110 x 105 cm,
sygnowany na odwrocie (napłótnie) "A JACHTOMA", niiej "WYM. 110x 105 / TECH. OLEJ / ROK 1972", wyżej tytuł "KOMPOZYCJA III", na krośnie nr "57" oraz pieczątka "BIURO HANDLU ZAGRANICZNEGO "DESA" / Warszawa, Al. Jerozolimskie Nr 2 / Zaświadczenie Nr 955 / 72 / Urzędu Konserwatorskiego m. St. Warszawy /podpis {...}"
Obraz reprodukowany w: Aleksandra Jachtoma, Centrum Sztuki Studio im. St. I. Witkiewicza, Warszawa 2003, s. 39.

Bez tytułu, 1999

gwasz,
39,3x30 cm

KOMPOZYCJA FIOLETOWA, 1979-1980

olej na płótnienaklejonym na płytę paździerzową,
37 x 28 cm,
na odwrocie (długopisem): "ALEKSANDRA JACHTOMA / 37 x 28 / TECH. OLEJ NA PŁÓTNIE NAKLEJONYM NA PŁYCIE PAŹDZIERZOWEJ / ROK. 1979 ? 1980."

KOMPOZYCJA, 1960

olej na płótnie,
78 x 109 cm
Na odwrocie na ramie "Aleksandra Jachtoma / Tyt: Kompozycja / tech. olej 79 X 109 / rok 1960 / wym. 109 X 79"; nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych "lp. 127 /Autor Jachtoma Aleksandra / technika olej / 107 x 79" (reszta nieczytelna); druga nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych "lp. 6 / Autor: Aleksandra Jachtoma / olej / 110 x 80"

KOMPOZYCJA POMARAŃCZOWA, 1999

olej na płótnie,
46 x 41 cm,
sygnowany na odwrocie (na płótnie) "ALEKSANDRA JACHTOMA / WYM. 46 x 41 / TECH. OLEJ / ROK 12.06.1999

KOMPOZYCJA BŁĘKITNA, 1998

olej na płótnie,
46 x 38 cm,
sygnowany na odwrocie (na płótnie)
"ALEKSANDRA JACHTOMA / WYM. 46 x 38 / TECH. OLEJ / ROK 15.04.1998"

28.01.1994, 1994 r.

Olej na płótnie 100 x 90 cm
Sygnowany na odwrocie - "Aleksandra Jachtoma 28.01.1994"

KOMPOZYCJA, 1976

olej na płótnie, 65 x 49,6 cm,
na odwrocie (na płótnie) napis
"ALEKSANDRA JACHTOMA / WYM. 65,5 X 50 / TECH. OLEJ/ ROK 1976"

liczba obiektów: 54