1 zł
2 600 000 zł

MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

GRA I, 1973

olej, płótno
170 x 140 cm
sygn. l.g.: E.Markowski
na odwrocie: Eugeniusz/ Markowski / Warszawa

* opłata z tytułu "droit de suite"

cena wywoławcza: Wykup abonament

NAUKA CHODZENIA, 1963

olej, płótno
130 x 100 cm
sygn. l.d.: E Markowski
na odwrocie: "1+0,1" 1963 EUG.M.

CYRK AA, 1968

olej, płótno
116 x 135,5 cm
sygn. l.g.: E.Markowski
na odwrocie:
Cyrk AA / E.Markowski (pionowo) 1968 / 116 x 135,5

MORALITET x 2, lata 70. XX w

olej, płótno
70,5 x 55 cm
sygn. l.d. wzdłuż l. krawędzi: E. Markowski
Na odwrocie na płótnie sygnatura: E. MARKOWSKI; na krośnie napisy: l.: E. Markowski - WARSZAWA [w ramce]; g.: "MORALITET x 2 70 x 55

MICHAEL JACKSON W WARSZAWIE

tech. własna, płótno, 132 x 132 cm
sygn. u góry: Warszawa. E. Markowski

DWÓCH NA LINIE

akwarela, gwasz, tektura beżowa
39,3 x 28 cm (w św. passe-partout)
sygn. dłg. p.g.: E. Markowski

Przysłowie

technika własna/papier, 46,1 x 36,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'E. Markowski', wzdłuż prawej krawędzi: 'E. Markowski' i opisany p.d.: 'Warszawa'
opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'PRZYSŁOWIE - | przysłowie jest to krótkie zdanie oparte | na długim doświadczeniu [nieczytelnie]'

Postacie, 1991

olej, papier; 42 x 33 cm (wymiar kompozycji);

Kontemplacja z postaci (Cyrk 2)

olej, płótno, 145 x 145 cm
sygn. l.g.: E. MARKOWSKI, na odwrocie na krośnie Eug. MARKOWSKI (CYRK 2)
na górze obrazu tekst: Nie dziw, że każde urodziwe panie, "im gładsze drzewo, tym trudniej wleźć na nie"

Orkiestra,

gwasz, papier, 45 x 55 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: E. Markowski

Diablo

olej, płótno, 60 × 50 cm
sygn. p. d.: E. Markowski
na odwrocie powtórzona sygnatura: E. Markowski
na krośnie: 125 XI13. oraz "DIABLO"

Kompozycja, 1977

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:37,5 cm
sygnowany p.d.:'E. Markowski'
opisany na odwrociu: '1977-6 | Warszawa Eug. Markowski'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 28

tempera na papierze, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

1 - 1 kol., 1983

olej, płótno, 90 × 80 cm
sygn. l. bok: E. Markowski

Wystawiany i reprodukowany:
Eugeniusz Markowski Malarstwo/Eugeniusz Markowski. Rysunek., pod red: M.Z. Szwajcewskiej, katalog wystawy BWA w Kaliszu (maj 1986), BWA w Sopocie (sierpień 1986), BWA w Zamościu (kwiecień 1986), Kalisz 1986, poz. 3.

Moralitet - GR.V, 1989

olej, płótno; 135 x 110 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski
na blejtramie napis: "MORALITET - GR.V" OL. 1989  Eug Markowski

Manekin 3, 1988

olej, płótno; 81 x 61 cm; sygn. p. g.: E. Markowski
na odwrocie opis autorski: "MANEKIN - 3" oraz E Markowski / 1988 / 61x 81 - na blejtramie

DIAVOLETTO, lata 80. XX w.

olej, płótno
61 x 46,5 cm
sygn. p.g.: E. Markowski
na odwr. na g. listwie krosna tytuł: "DIAVOLETTO"; obok: 61 x 46 | ol.

Lialiana D'A

olej/płótno, 113 x 133,5 cm
sygnowany p.d.: 'E. Markowski'
opisany na odwrociu: 'E. MARKOWSKI | WARSZAWA', oraz na blejtramie: '"LILIANA D'A"
na odwrociu naklejka z DESY z numerem inwentarzowym

- Markowski. Wystawa malarstwa i rysunku, Galeria ASP - Aula, 11-30. 01. 1997, Akademia Sztuk Pięknych, Warszawa - Ars Erotica, Muzeum Narodowe w Warszawie, styczeń - marzec 1994

- Monika Kuc, Ludzie jak centaury, "Gazeta Wyborcza. Stołeczna", nr 13, 16.01. 1997, (il.) - Erotyczna fala w Warszawie, "Lot - Kaleidoscope", nr 3, 03. 1994, s. 42 (il.) - Ars Erotica, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, Warszawa 1994, s. 110 (il.)

Postaci

gwasz/papier, 25,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'E.Markowski'

Dramat byka

gwasz/papier, 53,5 x 40 cm
sygnowany śr.d.: 'E.Markowski', opisany p.d.: 'Dramat Byka'

liczba obiektów: 204