1 zł
2 600 000 zł

PROCAJŁOWICZ Antoni Stanisław (1876 Rodatycze - 1949 Kraków)

Pejzaż z polami

sygn. p.d.
olej, sklejka
19.5x29.5

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przydrożna kapliczka, 1940

akwarela, papier,
42,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A.S.PROCAJŁOWICZ / 1940;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.

Przydrożna kapliczka, 1940

akwarela, papier,

Pejzaż górski

olej, tektura,
27,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: A. Procajłowicz

Arkawin, 1904

Autolitografia;
wym.: 460 x 265 mm;
sygn. pł. l.d.: A. Procajłowicz Pisary 1904; tytuł w obrębie kompozycji. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.

PEJZAŻ LETNI ZE STOGIEM SIANA I KRÓWKAMI

Olej, tektura;
16,8 x 27,5 cm
Sygnowany p.d.: A. J. PROCAJŁOWICZ

Z książek A.Sternschussa.

Litografia barwna na ark. 15,5x11,5 cm z 1904 (Ślady kleju na odwrocie. Dwa ptaki na ozdobnej tablicy z nazwiskiem właściciela księgozbioru. Ekslibris sygnowany datowany na kamieniu. Przykład ekslibrisu secesyjnego (reprodukcja w: M.Grońska "Ekslibrisy", War. 1992, ilustr. 44))

Olej, płótno na tekturze, 23 x 31,5 cm,
sygn. l.d. AS Procajłowicz

Astry

olej, sklejka,
35 x 40 cm
sygn. l.d.: A.S. Procajłowicz

Z książek A.Sternschussa.

Litografia barwna
form. 14,3x10 cm
z 1904
(Egz. nieco obcięty, ślady kleju na odwrocie, w dolnej części wpisany odręcznie numer inwentarzowy. Dwa ptaki na ozdobnej tablicy z nazwiskiem właściciela księgozbioru. Ekslibris sygnowany datowany na kamieniu. Przykład ekslibrisu secesyjnego (reprodukcja w: M.Grońska "Ekslibrisy", War. 1992, ilustr. 44))

Władysława Ordonówna

litografia", 9,5 x 11 cm sygnowana "apł"

Michał Przybyłowicz

litografia, 10,5 x 11 cm sygnowana "apł"

Nieśwież

olej, płótno naklejone na tekturę, 17 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. PROCAJŁOWICZ
na odwrocie napis: Nieśwież / (Park, Zamek)

Arkawin

litografia barwna, papier
46,5 x 26,5 cm
sygn. l. d.: AntProcajłowicz/ Pisary 1904 (na kamieniu), opisany p. g.: Arkawin (na kamieniu)

Arkawin

litografia barwna, papier;
46,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: AntProcajłowicz/ Pisary 1904 (na kamieniu), opisany p. g.: Arkawin (na kamieniu).
Autolitografia barwna z "Teki Melpomeny", Kraków 1904.

POLE ZA WSIź

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 22, 4 x 31 cm,
sygnowany l. d. "A. S. PROCAJŁOWICZ"

Pejzaż z chatami

Olej, tektura, 22 x 30 cm,
na odwrocie sygnatura z dedykacją malarza: Kochanemu Karolowi A. Procajłowicz, Kraków

Porąbka

Akwarela, papier, 47 x 51 cm,
sygn. p.d.:A. Procajłowicz, Porąbka 1920, na odwrocie dedykacja: Kochanemu... A. Procajłowicz Kraków 30.I.1927

olej, tektura, 21,5 x 34,5 cm;
sygn. p.d.: A.S. PROCAJŁOWICZ

Pejzaż ze snopkami, 1918

olej, tektura, 27,5 x 34 cm
sygn. p.d.: A.S. Procajłowicz / 1918
na odwrocie sygn. ołówkiem: AS Procajłowicz

liczba obiektów: 95