PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
akwarela, gwasz, papier, 33,8 x 48 cm,
sygn. p.d.: Z Pronaszko
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret Stefanii Szyszko-Bohuszowej w sukni balowej
olej, płótno,
sygn. l.d.: Z. Pronaszko,
p.d.: dedykacja: Sławusi od matki, 120 x 83 cm
olej, płótno, 100 × 85 cm
sygn. l. d.: Z.Pronaszko
na odwrocie datowanie: IX.1953
Sportretowany chłopiec to synek Karola Zolicha, przyjaciela i mecenasa krakowskich malarzy
Kolekcja Karola Zolicha.
ołówek, papier, 23,5 × 16,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Zpronaszko
ołówek, papier, 22 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Z Pronaszko/941
Pejzaż z Cagnes (Cagnes sur Mer), 1928 r.
akwarela, ołówek, papier, 31 × 45 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: Zpronaszko/Cagnes s/Mer
DZIECI NA TLE PŁONĄCEGO MIASTA
akwarela, ołówek, papier, 36 x 25 cm,
sygn.p.d.Z.P.
z albumu Teka autolitografii Czartaka, autolitografia barwna, 17 x 25 cm,
sygn. monogramem na kamieniu p.d.: Z.P.
Olej, dykta; 68 x 45 cm
Sygnowany p.d.: z.pronaszko
Na odwrocie pieczęć własnościowa: Z KOLEKCJI BOGUSŁAWY CHOLEWA HRYNKOWSKIEJ
Bogusława Cholewa Hrynkowska była malarką i żoną malarza Jana Hrynkowskiego.
akwarela, ołówek, papier, 27,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
akwarela, papier; 43 x 61,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Z. Pronaszko
po lewej stronie u dołu: pieczęć oraz 20.7.930 | Zator
Portret Stefani Szyszko-Bohusz,
około 1920 r.
olej, płótno, 121 x 86 cm
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
oraz dedykacja w l. d.: Sławusi od Matki
olej/tektura, 44 x 31,5 cm
sygnowany u dołu: `Z.Pronaszko`
akwarela/papier, 22 x 31,5 cm
sygnowany p.d. `Z.P`
akwarela, papier, 26 × 37 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: z. pronaszko
Portret Stefani Szyszko-Bohusz, około 1920 r.
olej, płótno, 121 × 86 cm
sygn. p. d.: Z. Pronaszko oraz dedykacja
w l. d.: Sławusi/od Matki
Kolekcja rodziny artysty.
Estymacja: 110000 - 140000 zł