1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Szkicownik Franciszka Starowieyskiego zawierający 39 kart

ołówek, długopis, akwarela, technika mieszana, papier;
42 x 30 cm (wymiar szkicownika);
(trzy karty z oddarciem ich fragmentu; brak okładki).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dwa rysunki, 1988

ołówek, piórko/papier, 19,5 x 28,5 cm; 14 x 23,5 cm w świetle passe-partout

Akt, 1988

ołówek/papier, 23,5 x 17 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.śr.: monogram wiązany, 1688

DE PROFUNDIS, 2008

pastel, papier jasnobrunatny żeberkowy
98,5 x 69 cm (w świetle ramy)
sygn. p.g.: DE PROFUNDIS. | 17 FS 08 [monogram wiązany połączony z datą] | W [w kółku]

MIŁOŚĆ DO GEOMETRII III, 2007

pastel, papier brązowy
91 x 80 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: MIŁOŚĆ DO | GEOMETRII | NO III | 17 FS 08 [monogram wiązany połączony z datą] | W [w kółku]

Erotyk

Pastel, papier, 47 x 29,5 cm,
sygn. d.śr.: Starowieyski 1684

Kompozycja surrealistyczna GI GII, 1964 r.

gwasz, tusz, tempera/papier, 74,5 x 56,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany u dołu.: 'Jan Byk 1864. F.Starowieyski1.V.1964.'
opisany wśród kompozycji: 'GI | GII'

rysunek długopisem, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Pani Teresy Starowieyskiej.

HALUCYNA, 1978

Projekt kostiumu do spektaklu „Oni” Stanisława Ignacego Witkiewicza w teatrze Ateneum w Warszawie
Ołówek, akwarela, srebrna farba, papier; 40 x 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany, opisany u góry: Halucyna / P.TERLECKA / FS / 1678; opis u dołu: Piotr paradowski r. 1975 - „oni” St.I. Witkiewicz - teatr „ateneum” Warszawa

Akt - dwie kobiety

ołowek, papier, 34 x 27 cm,
pieczęć p.d.: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego, potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty: T.Starowieyska

Akt-szkic

ołówek, papier, 24,5 x 17,8 cm,
sygn. p.d.: FS (monogram wiązany), na odwrocie okrągła pieczęć: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego, pieczęć: Potwierdzam autentyczność oraz napis: T. Starowieyjska

Projekt plakatu do wystawy Antoniego Uniechowskiego, 1974 r.

akwarela, ołówek, papier, 29,5 x 21 cm,
sygn. śr.d.: 1674

Bez tytułu, 1989

olej, płyta, 100 × 130 cm
sygn. l. śr. F.S. 1689, litera P w okręgu

Przed dniem pierwszym, Historia zniszczenia społeczeństwa ludzkiego, 1986

Pierwsza część monumentalnego dzieła powstałego podczas „Teatru Rysowania” w Domu Sztuki w Créteil w 1986 roku
olej, węgiel, kreda, płótno, 292 × 195 cm
sygn. L. śr.: F. S. 1686, cyfra 1 w okręgu

LA FUREUR DE LA MERE NATURE, 1989

tusz sepia, pastel, papier pakowy beżowy naklejony na płótno
98,5 x 159 cm
sygn. p.śr: la fureur de la mere nature | FS 1689 [monogram wiązany z datą] | P [w kółku]
sygn. oł. p.d.: STAROWIEYSKI
sygn. na odwr. na płótnie l.d. do góry nogami: F. STAROWIEYSKI | LA FUREUR de la MERE | NATURE | 1688 | P. [w kółku]
na poprzecznej żerdzi blejtramu po lewej nalepka z nadrukiem: FARIN GUY ET FILS S.A. i napisem dłg.: SLAVIESKY
na pionowej żerdzi druga nalepka z tym samym nadrukiem i zamazanymi napisami

WSZECHOGARNIAJĄCE WSZECHZŁO, 2004

pastel, papier jasnobrunatny
48 x 62,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. śr.d.: wszechogarniające wszechzło, wyżej p.: FS 1704 [monogram wiązany z datą] | R [w kółku]

akwarela, papier, 20,7 x 29,9 cm,
sygn. na dole: F. Starowieyski 1695.

Halucyna - Projekt kostiumu do spektaklu w teatrze Ateneum - Oni, St. I. Witkieiwcz, 1978

ołówek, akwarela, papier; 40 x 26 cm;
sygn. i dat. p. g.: 16[monogram artysty]78,
ponadto liczne napisy w tym: Halucyna (czerwoną kredką) B. TERLECKA (flamastrem) oraz wtórny napis u dołu z błędną datą: r 1975 - „Oni” St. I. Witkiewicz - teatr „Ateneum” Warszawa (długopisem).

Porwanie Europy - Studium, 1984

węgiel, sangwina, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 16 [monogram wiązany] 84 (ołówkiem).

Karta ze szkicownika nr 26 [szkic dwustronny], 1981

długopis, akwarela, papier; 22,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 16 [monogram wiązany] 81 NY [w kole] / 26 (ołówkiem);
na odwrocie okrągły stempel z inicjałem artysty i napisem w otoku: z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz pieczątka z miejscem na podpis: Potwierdza autentyczność / T. Starowieyska (imię i nazwisko wypisane odręcznie).

liczba obiektów: 829