1 zł
2 600 000 zł

CHODOWIECKI Daniel Mikołaj (1726-1801)

I. de Montolieu, Caroline de Lichtfield, 1786

Zestaw 12 miedziorytów (komplet);
wym. ok.: 87 x 52 mm każda;
sygn. pod pierwszą ilustracją: D. Chodowiecki del et fc.;

cena wywoławcza: Wykup abonament

A. Iffland, Die Jäger, 1786

wym. ok.: 83 x 50 mm każda (na wspólnej planszy: 378 x 249 mm);
sygn. pod ostatnią ilustracją: D. Chodowiecki del et fec.;

W. Shakespeare, Wesołe kumoszki z Windsoru, 1786

wym. ok.: 83 x 50 mm każda;

Leben eines schlecht erzogenen Frauenzimmers, 1780

wym. ok.: 81 x 48 mm każda;

T. Amory, Leben, Bemerkungen und Meinungen Johann Bunkels, nebst den Leben verschiedener merkwurdiger Frauenzimmer, 1778

Zestaw 16 miedziorytów (komplet);
wym. ok.: 120 x 70 mm każda;
sygn.: D. Chodowiecki del et fc. pod ilustracjami: 1-6, 9, 14-16;

Ch. Gellert, Sechs Fabeln und sechs Erzahlungen von Gellert, 1775

wym. ok.: 85 x 50 mm każda;
sygn. pod pierwszą ilustracją: D. Chodowiecki del et fc

J. B. Basedow, Elementarwerk mit Kupfertafeln, ok. 1774

Zestaw 4 miedziorytów kolorowanych;
wym. każdej: 80 x 106 mm (plansza: 172 x 220 mm);
sygn. pł. l.d.: D. Chodowiecki del, p.d.: Schleuen fc;

W pracowni malarza (Cabinet d`un peintre), 1771

Akwaforta;
wym.: 180 x 230 mm;
sygn. pł. l.d.: Gravé par D. Chodowiecki a Berlin in 1771.

Zestaw trzech grafik przedstawiających

damskie stroje i nakrycia głowy;
miedzioryt, papier; 9 x 5 cm (arkusze obcięte z czterech stron);
sygnowane: Chodowiecki f.

Handlarze

akwaforta, 11,5 x 12 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. na płycie: D. Chodowiecki ze szkicem postaci

SCENA Z JEŹDŹCAMI I PIESZYMI TURECKIMI

Miedzioryt, papier; 6,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
Stan zachowania: obcięte marginesy.

Obrazek satyryczny na księgarzy przedrukowujących zastrzeżone nakłady książek, 1781

Akwaforta;
wym.: 177 x 270 mm;
sygn. pł. p.d.: D. Chodowiecki del & Sc 1781,
Pod kompozycją tytuł i opis w jęz. niemieckim.
W 1794 dokonano trawestacji akwaforty Chodowieckiego, przedstawiając kompozycję jako alegorię rozbioru Polski. Lit.: W. Prajer "Katalog rycin Daniela Chodowieckiego", Muzeum Narodowe w Krakowie, b.m. i d.w., poz. 287.

Zestaw 36 miedziorytów

wyciętych z różnych cyklów wydawniczych;
miedzioryty,
wymiary ok. 7 x 5 cm,
prace wklejone do jednego zeszytu, niektóre prace sygnowane na płycie

Ilustracje do współczesnej historii, 1789

Zestaw 4 miedziorytów;
śr. wym.: 92 x 55 mm;
1. Porwanie króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego 1777. 2. Obrady polskiego Sejmu 1789, 3. Gen. Laudon dziękuje żołnierzom za ciepłe przyjęcie [w obozie pod Dubicą]. 4. Potemkin zarzuca wysokiemu urzędnikowi tureckiemu spowodowanie krwawej łaźni [Oczaków]. Prace z cyklu "Dwanaście ilustracji do współczesnej historii", 1789; opisy w jęz. niem. Lit.: Łomnicka-Żakowska E., "Ryciny Daniela Chodowieckiego w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie", Warszawa 2010, kat. 3505, 3506, 3509, 3510.

12 ILUSTRACJI, 1781 R.

miedzioryt/papier,
15,5 x 9,6 cm sygnowany i datowany u dołu: `D:Chodowiecki del&sculpcit 1781`

Wypadek na uczcie.

Miedzioryt, 10,5 x 6 cm [na arkuszu 14,5 x 10 cm]. Sygnowany na płycie "D. Chodowiecki fec.(it).

Zabawy wiejskie.

Miedzioryt, 12,5 x 6 cm [na arkuszu 12,5 x 9 cm]. Sygnowany na płycie "Chodowiecki
f.(ecit)".
Ilustracja do s. 339 dzieła Teodora Gottlieba von Hippel - Lebensläaufe nach Aufsteigender Linie nebst Beylagen? Meines Lebenslaufs? T. 1-3, Berlin 1778-1781. Stan bardzo dobry.

Wiódł ślepy kulawego?.

Miedzioryt, 11,2 x 6,5 cm na arkuszu 13 x 8,5 cm. Sygnowany na płycie "Chodowiecki del. (ineavit) et f.(ecit).

SCENA Z JEŹDŹCAMI I PIESZYMI TURECKIMI, 1746-1801

Miedzioryt;
6,5 x 19 cm w świetle passe-partout
Miedzioryt jest powiększoną i lustrzaną wersją miedziorytu umieszczonego w katalogu Engelmanna z roku 1857 (poz. 25).

SCENA PRZY KOMINKU, 1775

Miedzioryt;
11,6 x 6,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d. na płycie: D. Chodowiecki: in & scul 1775
Miedzioryt był kartą tytułową do powieści F. Blankenburga Beyträge zur Geschichte deutschen Reichs und deutscher Sitten, wydanej w Legnicy.

liczba obiektów: 98