1 zł
2 600 000 zł

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Okupacja I, 1957 r.

linoryt/bibułka, 17 x 24 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Okupacja I linoryt 57. J. Gielniak'

cena wywoławcza: Wykup abonament

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu, 1968 r.

mezzotinta/bibułka, 15,5 x 13,5 cm (zadruk)
na odwrociu opisany: 'DRUKOWAŁ NA WŁASNEJ PRASIE | WKLĘSŁODRUKOWEJ W KRAKOWIE | W 1968 ROKU NA ZLECENIE | JÓZEFA GIELNIAKA | T. Jackowski'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV (Sainte Hilaire), 1958

Linoryt, bibuła; wym. komp.: 200 x 260 mm;
sygn. oł p.d.: Józef Gielniak, l.d. tytuł: ‘Sanatorium IV (Sainte Hilaire)`, śr.d.: ‘linoryt 58`.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Stanisławowi K. Dawskiemu, 1962

Linoryt; wym.: 295 x 375 mm (w świetle pp.);
sygn. i dat. d.: Stanisławowi K. Dawskiemu linoryt 1962 epr d`artiste Józef Gielniak.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Zestaw 9 exlibrisów, 1964-68

Linoryty na bibule; różne wymiary; wszystkie prace sygn. oł. datowane. Miniaturowe arcydziełka jednego z najważniejszych polskich grafików. Ekslibrisy: Tadeusza Brzozowskiego (1964), Jerzego Panka (1964), Z. Michniewicza (1964), W. Siemion I (1965), W. Siemiona II (1965), Józefa Gielniaka (1965), Mieczysława Wejmana (1966; dwa egzemplarze), Jacka Gaja (1968). Lit. M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 82-83.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu [El Greco], 1968

Mezzotinta; wym.: 189 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, śr.d.: mezzotinta 1968.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ekslibris Ignacego Witza, 1965

Linoryt, bibuła;
wym. komp.: 50 x 35 mm, plansza: 150 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. datowanie: en 65 r. U dołu planszy autorski opis: Ex-libris Ignacego Witza.
Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 82. Jerzy Stajuda pisał: "Ekslibrisy Gielniaka poddane są w pełni tradycyjnym rygorom, nie mieszczą się wszakże w granicach minimal artu. Są po prostu doskonałymi dziełami czystej grafiki".

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ekslibris Jerzego Nowosielskiego, 1965

Linoryt, bibuła;
wym. komp.: 65 x 45 mm, plansza: 155 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. datowanie: en 65 r. U dołu planszy autorski opis: Ex-libris Jerzego Nowosielskiego.
Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 82.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV. (Saint - Hilaire), 1958 r.

linoryt/bibułka, 20 x 26,5 cm (zadruk), 44 x 44 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `"Sanatorium IV. (SAINT - HILAIRE)" linoryt 1958 A/P V. Józef Gielniak.`

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, il. 2

GIELNIAK Józef (1932-1972)

W hołdzie mojemu przyjacielowi Ż.G., 1957 r.

linoryt/bibułka, 19 x 25 cm (zadruk), 35 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `"W hołdzie mojemu przyjacielowi Ż.G." linoryt 57 r J. Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Z OKNA SANATORIUM

Linoryt, bibułka; 237 x 298 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Z okna sanatorium" linoryt 60 r. J. Gielniak
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

GIELNIAK Józef (1932-1972)

MÓJ CZARODZIEJSKI BUKOWIEC - IMPROWIZACJA V, 1959

Linoryt, bibułka; 237 x 296 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Mój czarodziejski" Bukowiec,; - Improwizacja V (dediee au dr S. Warszewski) linoryt 1959. J. Gielniak
Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 8; M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak":, Wrocław 2006, s. 32.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

MOIM BLIŹNIM, 1962

Linoryt, bibułka; 28 x 36 cm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Moim bliźnim" linoryt 1962 r Józef Gielniak
Wielokrotnie reprodukowany, m.in.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 14.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM, WYSOKA ŁĄKA, 1958

Linoryt, bibułka; 285 x 212 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Sanatorium" (Wysoka Łąka) linoryt 58 r J. Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Teka prac Józefa Gielniaka

w skład zestawu wchodzi: 24 prace w tece "Ossolineum" Józef Gielniak oraz 6 prac oprawionych reprodukcja (offset), papier; 40 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Zakład Narodowy imienia Ossolińskich, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk, 1972.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

STANISŁAWOWI K. DAWSKIEMU, 1962

Linoryt, bibułka; 35,8 x 25 cm (odbitka), 59,5 x 44,5 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Stanisławowi K. DAWSKIEMU" linoryt 1962 Józef Gielniak
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM III BUKOWIEC, 1958

Linoryt, papier; 15,8 x 23,7 cm (odbitka), 25,3 x 35 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Sanatorium III "Bukowiec" linoryt.58r J Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM V, 1958

Linoryt, bibułka; 20 x 27,5 (odbitka); 36,5 x 41 (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną; "SANATORIUM" V. linoryt 1958 Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V, 1958 r.

linoryt/bibułka, 17,5 x 24 cm (odbitka) 47 x 47 cm (arkusz)
u dołu opisany ołówkiem: `"Sanatorium" V linoryt 58 r. J. Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki IV, I 1966 r.

linoryt/bibułka, 26 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu opisany ołówkiem: `SEMEN TUMESCENS IETALIS - improwizacja dla Grażynki IV linoryt 1/30 | Kochanemu przyjacielowi Ignacemu J. Gielniak | lipiec 1966 r. `

liczba obiektów: 200