1 zł
2 600 000 zł

PIRANESI Giovanni Battista (Giambattista) (1720-1778)

Piramida Gajusza Cestiusza w Rzymie;

z cyklu: Le Antichita Romane;
akwaforta, papier, 53 x 74 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Piranesi Archit. dis. ed inc.(na pyłcie)
u doł napis: Veduta della Piramide di Cajo Cestio... (Le Antichita Romane);

cena wywoławcza: Wykup abonament

Veduta del Palazzo Odescalchi

z cyklu "Vedute di Roma" z 1753 r.
akwaforta, papier, 40,3 x 61,4 cm; sygn. p. d.: Gio. Batt.
Piranesi Arch. F. (na płycie)
u dołu opis kompozycji

Veduta sul Monte Quirinale del Palazzo dell Eccellentissima Casa Barberini

Architettura del Cavr Bernino;
akwaforta, papier, 40,5 x 61,7 cm, (odcisk płyty);
sygn. l. d.: Piranesi fece

Veduta del Palazzo Odescalchi

akwaforta, papier
40,3 x 61,4 cm;
sygn. p. d.: Gio. Batt.
Piranesi Arch. F. (na płycie) u dołu opis kompozycji

ŚWIźTYNIA ANTYCZNA

ZWANA POSPOLICIE SALUTE na drodze do Albano" (Tempio antico volgarmrnte detto della Salute su la via d`Albano...) akwaforta 41 x 56 cm sygnowana na płycie l.d. "Piranesi F." Odbitka z epoki. Stan dobry, jedynie lewy dolny róg z drobnymi, reperowanymi uszkodzeniami. Katalog Hindta 71/III

Veduta di Villa Lodovisi, 1741-1748

Akwaforta
wym.: 123 x 195 mm (plansza 265 x 380 mm);
sygn. pł. l.d.: Piranesi F.
Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma 1741-1748.
Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 87.

Arco di Nerone Druso con gl`Aquedotti di Caracalla, 1741-1748

Akwaforta
wym.: 113 x 190 mm (plansza 270 x 380 mm)
sygn. pł. l.d.: Piranesi incise
Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma 1741-1748
Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 65.

Circo di Caracalla, 1741-1748

Akwaforta
wym.: 112 x 188 mm (plansza 265 x 380 mm)
sygn. pł. l.d.: Piranesi F.
Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 64.

Świątynia starożytna w Rzymie

(Tempio antico volgarmente detto della Salute / sul la via d`Albano, cingue miglia lontan da Roma.) katalog Hinda 71, II akwaforta, wym.: 41,5 x 56,5 cm

Veduta Della Basilica di S. Paolo fuor delle Mura, 2. połowa XVIII wieku

akwaforta;
wym.: 415 x 615 mm;
sygn. p.d.: Piranesi F.; poniżej kompozycji opis tytułowy.

Ruiny świątyni antycznej

miedzioryt/papier, 13,3 x 19,5 cm
sygnowany p. d.: `Piranesi Archit. dis. inc.`

Widok Piazza Navona

miedzioryt/papier, 40,5 x 55 cm
sygnowany p. d.: `Piranesi del. sc.`

Ruiny świątyni Hery - Pejzaż z ruinami

Veduta laterale del Tempio di Giunone (Vuë laterale du Temple de Junon)
miedzioryt, papier, 46,3 x 66 cm (odcisk płyty), 51 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Franciscus Piranesi fecit (na płycie), p.g. Planche XIX.

Veduta del Tempio di Giove Tonante

akwaforta z Editions Paris (1800-1837), nr 763, 38,5 x 61,5 cm
sygn. na płycie p.d.: Piranesi Archit. dis. ed inc.
praca po konserwacji
Lit.: Luigi Ficacci "Giovanni Battista Piranesi. The Complete Etchings", Taschen Verlag, Kolonia, 2000, poz. 920 ( Focillon 819 ).

Avanzi di una sala appartenente al.

Castro Pretorio nella villa Adriana in Tivoli - z cyklu Vedute di Roma; 1774
miedzioryt, papier, 44,5 x 57,8 (odcisk płyty);
opisana l. d.: Cavalier Piranesi F.

praca z vol. 3 LE ANTICHITA ROMANE GLI AVANZI DEI MONUMENTI SEPOLCRALI DI ROMA E DELL AGRO ROMANO, plansza XLII
akwaforta, papier, 57,2 x 39,8 cm;
sygn. p.d.: Piranesi Archit. dis. ed. Inc (na płycie)

Muro interno della Stanza della Piramide di Cajo Cestio

praca z vol. 3 LE ANTICHITA ROMANE GLI AVANZI DEI MONUMENTI SEPOLCRALI DI ROMA E DELL#AGRO ROMANO, plansza XLV
akwaforta, papier, 50,9 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: Piranesi Archit dif. ed. Inc (na płycie)

Veduta della Basilica di S. Maria Maggiore

akwaforta, wym.: 375 x 535 mm, sygn. pł. p.d.: Piranesi del scul. Grafika z Vedute di Roma, Roma 1740-1760. Lit. J. Wilton-Ely, G. B. Piranesi. The Complete Etchings, San Francisco 1994, poz. 140.

liczba obiektów: 90