1 zł
2 600 000 zł

PINKAS Ignacy (1888 Jasło - 1935 Kraków)

Widok z gmachu Feniksa na Rynek, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 390 x 260 mm; nie sygn. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Stan zdrowia nie pozwolił artyście zrobić już zapowiedzianych w tytule barwnych autolitografii i pozostały w większości w wersji czarno-białej. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wawel - Kurza Stopka, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 315 x 280 mm; nie sygn. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Wawel - Dziedziniec Batorego, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 380 x 280 mm; nie sygn. Na odwrocie: Wieża Ratuszowa, litografia; wym.: 375 x 270 mm; nie sygn. Plansza próbna z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Kraków - fragment z placu Mariackiego

olej, tektura, 59,5 × 49,5 cm
sygn. l. d.: Ignacy Pinkas
na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego

Estymacja:7 500 - 9 500 zł

Mężczyzna ciągnący wózek (Mężczyzna z saniami)

olej, tektura; 26,5 x 21,3 cm;
sygn. l. d.: Pinkas
Na odwrocie odręczny napis: Własność/ Franciszka Litwina/ Szpitalna 34

Róże w wazonie, 1917

olej, deska; 41 x 61,5 cm;
sygn. p. g.: I.Pinkas 17

Widok paryski

olej, płótno, 45 x 53 cm,
sygn. l.d.: Lila Pinkasówna Paris 1938

DWIE SIOSTRY (SIOSTRY), ok. 1920

olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas", na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / włas. prywatna / Juliusza Kuryłowicza / Kraków - ul. Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude[?] [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)

Wieża Ratuszowa, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 375 x 270 mm; nie
sygn.
Na odwrocie: Wawel - Dziedziniec Batorego,
litografia dwubarwna;
wym.: 380 x 280 mm; nie sygn.

Wawel - Dziedziniec Batorego, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 380 x 280 mm; nie sygn.
Na odwrocie: Wieża ratuszowa,
litografia;
wym.: 375 x 270 mm; nie sygn.

Wawel - Wieża zegarowa, ok. 1930

Litografia;
wym.: 390 x 252 mm;
sygn. tuszem p.d.: Ignacy Pinkas.

Wawel - Kurza Stopka, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 315 x 280 mm;
nie sygn.

Widok z gmachu Feniksa na Rynek, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 390 x 260 mm;
nie sygn.

Widok z Małego Rynku, ok. 1930

Litografia;
wym.: 395 x 270 mm;
sygn. tuszem l.d.: Ignacy Pinkas.

Mężczyzna z saniami

Olej, tektura
wym.: 26,5 x 21,3 cm
sygn. l.d.: Pinkas; na odwrocie dedykacja dla Franciszka Litwina.

ZE WSI

olej, tektura naklejona na płytę pilśniową,
25 x 36 cm
Sygnowany p.d.: I. Pinkas
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy.

ASTRY W WAZONIE, 1932

olej na tekturze,
67,5 x 50 cm,
sygnowany p.g. "Ig. Pinkas /1932".

IRYSY W WAZONIE, 1932

olej na tekturze,
65,5 x 50,5 cm,
sygnowany p.g. "Ig. Pinkas /932".

Fragment Kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie, 1927

olej, tektura, 49,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Pinkas
na odwrocie napis autorski: Ignacy Pinkas. Fragment Kościoła N.M.P. / Kraków 1927

Ogrojec przy kościele św. Barbary w Krakowie, lata 20. XX wieku

Olej, tektura;
wym.: 22 x 26,5 cm;
sygn. p.g.: I. Pinkas.

liczba obiektów: 99