1 zł
2 600 000 zł

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

Zasłony / Horyzonty, 1963

Mieczysław Wejman. Malarstwo, grafika, katalog Galerii Sztuki Nowoczesnej Krzywe Koło, Warszawa 1963; dwa kamienioryty; wym.: 200 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman 1963.
Zachowana oryginalna oprawa z dedykacją autorską. Coraz rzadsze w komplecie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rozmowa, 1961

Linoryt barwny na bibule; wym.: 490 x 620 mm (w.: planszy: 545 x 700 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, l.d. tytuł, śr.d. numer: 10/20.
Na odwrocie opis autorski (egz. wystawowy). Stan bardzo dobry. Sztuka Wejmana daleka jest od łatwego estetyzowania i dekoracyjności, cechują ją w dużym stopniu właściwości ekspresjonistyczne.
Lit.: J. Olkiewicz, Mieczysław Wejman, Warszawa 1965, s. nlb. (il.).

Przeczucie, 1961

Linoryt barwny; wym.: 520 x 365 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1961, tyt. l.d., num. śr.d.: 14/30.

Muzykanci, 1958

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 363 x 500 mm, planszy: 397 x 535 mm,
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958; 4/30.
Grafikę zaprezentowano po raz pierwszy na II Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki Artystycznej i Rysunku w "Zachęcie" w 1959.
Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 28,
J. Olkiewicz, Mieczysław Wejman, Warszawa 1965, s. nlb. (il.).

Rowerzysta IV, 1964 r.

akwaforta/papier, 49 x 22 cm
sygnowana i datowana u dołu ołówkiem: `Mieczysław Wejman 1964`

Rowerzysta I, 1964 r.

akwaforta/papier, 49,5 x 35,5 cm (zadruk), 62 x 48,5 cm (arkusz)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `"Rowerzysta I" Mieczysław Wejman - 1964`
na odwrociu ołówkiem: `"ROWERZYSTA I" - akwaforta - 1964 | MIECZYSŁAW WEJMAN - KRAKÓW`

Wrocław, 1949

Drzeworyt, papier japoński; wym.: 150 x 198 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman 49, l.d. tytuł.

CIEŃ, 1962

Drzeworyt, papier; 47,5 x 62,5 cm (odcisk klocka)
Sygnowany pod ryciną: "Cień" Wejman 62
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

PROTEST, 1962

Drzeworyt, papier; 52,5 x 20,5 cm (odbitka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Protest" Mieczysław Wejman - 62

Rowerzysta IX

akwaforta/papier, 40 x 49 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Mieczysłąw Wejman - 1964`, tytuł autorski l.d.: `"Rowerzysta" IX`

Kompozycja, 1961 r.

gwasz/papier, 64,5 x 48 cm
u dołu sygnowany i datowany: `M. WEJMAN - 61`
na odwrociu ołówkiem: `M. WEJMAN`

Niepokoje, 1961 r.

gwasz/papier, 64,5 x 48 cm
sygnowany u dołu: `M. Wejman`
na odwrociu opisany: `NIEPOKOJE | 1961`

Rowerzysta V (1964)

sygn. dat. p.d.
akwaforta (20/30)
49.1x31.8 cm

Rowerzysta XIII, 1970 r.

akwaforta/papier, 20 x 40,5 cm (odbitka), 38 x 54 cm (arkusz)
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: `"Rowerzysta" XIII 7/50 Mieczysław Wejman - 1970`
na odwrociu: `"ROWERZYSTA" XIII akwaforta 1970 | MIECZYSŁAW WEJMAN - KRAKÓW`; 20 x 40,5 cm (odbitka)

Skrzydlaci I, 1958 r.

akwaforta/papier, 27,5 x 36 cm
sygnowana i opisana ołówkiem l.d.: ```Skrzydlaci" I` i p.d.: `Mieczysław Wejman - 1958`
13 x 22,5 cm (odbitka)

Ucieczka, 1958 r.

akwaforta/papier, 38 x 53,5 cm
sygnowana i datowana u dołu ołówkiem: `"Ucieczka" e/p Mieczysław Wejman - 1958`
17,5 x 25 cm (odbitka)

Gra, 1980 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 44,3 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana ołówkiem l.d.: `"Gra"` p.d.: `Mieczysław Wejman 1980` oraz: `Dziekanowi - z wyrazami przyjaźni - M. Wejman`

Zestaw trzech podwójnych grafik, 1989 r.

miedzioryt/papier
Na Capri, 1960 r.: 27,5 x 38,5 cm, "Neapol", 1960 r. : 28 x 39 cm, "Piza": 27,5 x 38 cm
wszystkie prace sygnowane i datowane ołówkiem p. d.: `Mieczysław Wejman 13 III 1989`

Pingpongista [Gra], 1980

Akwaforta; wym. komp.: 383 x 256 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1980, l.d.: Gra. Poniżej dedykacja oł.: Bognie Gardowskiej - z przyjaźnią - M. Wejman. Grafika występuje pod różnymi tytułami, wpisywanymi ad hoc przez autora.

Rowerzysta V, 1964 r.

akwaforta/papier, 62 x 48 cm
sygnowana i datowana p.d.: `Mieczysław Wejman-1964`, l.d.: `"Rowerzysta V", śr.d.: `20/20`

Estymacja: 1 100 - 1 600 zł

liczba obiektów: 205