1 zł
2 600 000 zł

KREÜTZ-MAJEWSKI Andrzej (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Wiatrak, 2001

olej, płyta, 70 x 70 cm
sygn. l.d.: Andrzej Kreutz Majewski
opisany na odwrocie: "WiATRAK" / Andrzej Kreutz Majewski / 2001

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt scenograficzny do sztuki Król Edyp I, 1967

technika mieszana, collage, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
Projekt scenografii do sztuki wg Sofoklesa, wystawionego w zakopiańskim Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w 1987 r. w reżyserii Andrzeja Dziuka.

Projekt scenograficzny do sztuki Król Edyp II, 1967

sygn. p. d.: XI. 1967 - A. Majewski; tytuł p. g.: "Król Edyp"

Głowa

technika własna, wys.: 41,5 cm;
sygnatura flamastrem: A. KM oraz pieczęć autorska.
Praca wystawiana: Andrzej Kreu¨tz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek, 28 luty - 29 kwietnia 2012, Muzeum Miasta Łodzi

W teatrze, 1991

olej, płyta, 79 x 99 cm
sygn. p.d.: Kreutz Majewski

Bez tytułu, 1976 r.

gwasz, tusz/papier, 32,5 x 23 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: 'malował Andrzej Krajewski (1976 r.)'
na odwrociu wycinek z gazety 'Musée des Beaux Arts'

AJAKS i ULISSES, 1962

Projekty kostiumów do opery Hectora Berlioza "Trojanie”,
collage, tusz, gwasz, 35 x 50 cm,
sygnowany monogramem artysty

KASANDRA, 1962

Projekt kostiumu do opery Hectora Berlioza "Trojanie”,
collage na papierze, 32 x 32 cm,
sygnowany p.d. monogramem artysty.

PRZY WINIE, 1956

litografia, 27 x 37 cm na arkuszu 30,5 x 40 cm, sygnowana ołówkiem pod kamieniem p.d. "And. F. Majewski” oraz l.d. "1956”, na odwrocie, ołówkiem, autorskie "IX. 1956”.

CZYTAJĄCA, 1957

litografia, 32,5 x 22 cm na arkuszu 43 x 30,5 cm, na odwrocie ołówkiem, ręką artysty "II 1957”.
Praca z okresu studiów.
Z pracowni artysty.

KOCHANKOWIE, lata 50-te XX w.

tusz na papierze, 30,5 x 22 cm,
niesygnowany
Praca z czasów studiów.
Z pracowni artysty.

WĘDROWIEC POD DRZEWEM, 1982

Gwasz, papier; 50 x 40 cm
Sygnowany p.d.: Andrzej Majewski 82

Czerwony latawiec

akwarela, gwasz, papier,
73,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d. - A. Majewski oraz pieczątka autorska A. M (w owalu); ołówkiem l. g.: Andrzej Majewski

Mechaniczny ptak I

akwarela/papier, 86 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'A. Majewski'
na odwrociu nalepka muzealna Muzeum Miasta Łodzi z opisem obrazu

- "Andrzej Kreutz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek", Muzeum Miasta Łodzi, Łódź, luty - kwiecień 2012

Bażant

akwarela/papier, 70 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'A. Majewski'
na odwrociu opisany: 'Das Ring der Nibelungen' oraz nalepka muzealna Muzeum Miasta Łodzi z opisem obrazu

- "Andrzej Kreutz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek", Muzeum Miasta Łodzi, Łódź, luty - kwiecień 2011

Hekate

sygn. p.d.
technika mieszana, papier
35.5x26.2 cm

Czerwony latawiec

sygn. l.d.
akwarela, gwasz,papier
75.5x55 cm

Projekt dekoracji do Aidy

sygn. p.d.
technika mieszana
49.5x69.5

Projekt dekoracji do Elektry

sygn. p.d.
technika mieszana
53.5x99

Ptak - motyw scenograficzny, 1998

gwasz, papier; 68 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u góry: AKM 98; na odwrocie pieczątka autorska.

liczba obiektów: 103