PŁOŃSKI Michał (1778 Warszawa - 1812 Warszawa)
akwaforta, wym.: 298 x 228 mm,
sygn. pł. (l.d. pod centralną postacią): M.Płoński f.1805.
Najlepsza praca artysty, jednocześnie wybitne dzieło polskiej grafiki XIX w.
Lit.: W.Tatarkiewicz, Michał Płoński, W-wa 1926, il. na okładce, także tablica.; E.Rastawiecki, Słownik rytownikow polskich, Poznań 1886. J.Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej,
W-wa 1997.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwaforta z teki "Recueil de 19 planches..." (po 1802)
wym.: 16 x 12,5 cm
Recueil de 19 planches etudes de fugures, dessinees d`apres nature, a Amsterdamen 1702 (1802) en gravees spiril`uellement a l`eau fore par M. Płoński a aris, po 1802.
Teka zawiera kartę tytułową i 18 akwafort (tytuły wg E.Rastawieckiego)
Teka wariant I, bez poz. 8b (wg. E. Rastawieckiego). Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886
atrament (żelazowo-galasowy?), papier żeberkowy, 5,7x18cm
na starej podkładce z szarego kartonu drukowane określenie autorstwa: Michał Płoński