1 zł
2 600 000 zł

PACANOWSKA Felicja (1907 lub 1915 - 2002)

Portrety

sygn. p.d.
2 akwatinty
8.7x6.9 cm i 8.7x6.9 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Candélabres (1961)

sygn. p.d.
technika własna
12.1x7.6 cm

Kompozycja (1992)

sygn. p.d.
technika własna
5.2x11.6 cm

Medal

HORACE/ 8.12.65-27.11.8/ SATIRES/EPODES/ODES/EPITRES [HORACY/8.12.65-27.11.8/ SATYRY/ EPODY /ODY/LISTY]
sygn.
brąz, płaskorzeźba śr.7.5 cm, podkładka drewniana pasowana

Wnętrze, 1973 r.

tinta barwna, gaufrage (wycisk)/papier, 76 x 56 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem l. d.: `EA III/VIII F. Pacanowska`, datowana wewnątrz przedstawienia: ` 3. 9. 1973`

Kompozycja abstrakcyjna

olej na płótnie,
sygnowany w prawym dolnym rogu
81 x 116 cm

Kompozycja geometryczna

sygn. p.d.
druk wypukły barwny
10.9x10.9

Ilôt (1975)

sygn. p.śr.dat. na odwrociu
technika mieszana, relief (10/90)
14.3x9.5 cm

Postaci

kredka/papier, 36 x 24,5 cm

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Kompozycja abstrakcyjna

akwatinta barwna/papier, 41 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `F. Pacanowska`, śr.d.: `21/50`

Estymacja: 1 000 - 1 800 zł

Kompozycja geometryczna - brązowa

linoryt barwny;
29,5 x 23,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. u dołu ołówkiem p. d.: F. Pacanowska, napis l. d.: 3/50

L`oiseau blessé / Ranny Ptak, 1955

akwatinta, papier;
31,5 x 23,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: F. Pacanowska, w obszarze kompozycji u góry: FP 55 oraz napis u dołu ołówkiem: 6/40.
Na odwrocie oprawy napisy: FELICJA PACANOWSKA/Passage Ricaud/ Paris 13/ 589 ·74·38 nalepka
z tytułem, techniką i datą pracy oraz stemple z francuskich galerii sztuk

Pies, 1954

litografia, papier; 42 x 32,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: F. Pacanowska 54;
Na odwrocie pejzaż w technice akwareli (przekreślony) i napis ołowkiem: chien fait/a rome ?

Portret mężczyzny w okularach, 1972

litografia, papier; 65 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Pacanowska / 1972

Akt kobiety, 1952

akwaforta, papier;
30,6 x 23 cm (wymiary kompozycji),
50 x 32,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. ołókiem u dołu p. d.: F.Pacanowska, l.d.: 18/30
oraz w obrębie kompozycji p. d.: F.P. 52

Kompozycja abstrakcyjna, 1965

litografia, papier;
50 x 65 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska 1965

Dialog

linoryt barwny, papier naklejony na karton; 24 x 30 cm (odcisk płyty), 48 x 38 cm; (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: F. Pacanowska (ołówkiem); l. d.: 4/50 (ołówkiem)

Kompozycja abstrakcyjna, 1964

litografia, papier; 65 x 50 cm;
sygn. p.d: F. Pacanowska / 1964

Karuzela

akwatinta, papier; 26 x 34,6 cm (odcisk płyty), 32,5 x 49,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: F. P. (na płycie); l. d.: 20/35 ( na arkuszu, ołówkiem), sygn. p. d.: F. Pacanowska ( na arkuszu ołówkiem); napis l. d.: "Managé" (Rome) / aquatinte / procédé en Sucre 1951 (ołówkiem)

Kompozycja abstrakcyjna, 8/30

akwatinta barwna/papier, 28,5 x 19 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `F. Pacanowska` i śr. d.: `8/30`

Estymacja: 700 - 1 000

liczba obiektów: 97