STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akryl na płycie 22,5 x 22,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "1976 / H. Stażewski"
Akryl na płycie 60 x 60 cm
Sygnowany na odwrocie - "nr 58 - 1973 / H. Stażewski"
Na odwrocie nalepka DESY
Mosiądz, sklejka, płyta, akryl 38 x 38 cm
Sygnowany na odwrocie - "1964 / H. Stażewski"
akryl, płyta spilśniona, drewno, 63,4 x 63,4 cm; sygn. i dat.
na odwrocie: nr 135/1978/H.Stażewski
technika własna, akryl, płótno, 33,5 x 33,5 cm; sygn. na odwrocie: H. Stażewski
PEJZAŻ Z ŁÓDKĄ I RYBAKIEM, 1942
ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 9,5 x 12 cm, sygnowany pod rysunkiem, po prawej "H. Stażewski / 1942"
z okupacyjnego szkicownika artysty
relief, akryl, sklejka, 44,5 x 44,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: 1979/H.Stażewski
relief, akryl, drewno, sklejka, płyta pilśniowa, 36 x 36 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski / 21 - 1964 / 36 x 36 cm
gwasz, tektura
29 x 23,5 cm
1976 r.
1952 r.
Olej na płótnie 91,5 x 72,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stażewski" oraz na odwrocie "H. Stażewski / 1952"
akryl na płycie, 34,5 x 34,5 cm, sygnowany na odwrocie "nr 87, 1979, /H.Stażewski"
Ofiarowany obecnemu właścicielowi przez artystę.
relief, akryl, sklejka, dykta, 39 x 39 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski/1975
Relief biało-czarno-szary Nr 23 1964
relief, akryl, sklejka, dykta, 82 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
nr. 23-1964/ H. Stażewski / Relief biało-czarno-szary/80 x 50 cm
Portret kobiety na tle miasteczka, 1941
tempera, tektura,
56.5 x 44.3 cm
sygnowany oł. p.d.: Drogiej Danusi | H. Stażewski | 1941 na odwr. p.d. nakl. kartka z sentencją pisaną odręcznie przez artystę: IMPERATYW | Jest rzeczą | zdalnie kierowaną | (ale nie przez Pana Boga)
Przygotowanie do reliefu, 1967
pisak zielony, papier kredowany,
12.5 x 12.5 cm
na odwr. nakl. kartka z odręcznym napisem długopisem: HENRYK STAŻEWSKI | (1894-1988) | "Przygotowanie do reliefu" | pisak zielony na papierze | 12,4 x 12,4 cm | Z kolekcji Andrzeja Szewczyka | Praca wystawiana w Galerii | FOKSAL, WARSZAWA, 1967
Akryl na płycie 39 x 39 cm
Sygnowany na odwrocie - "1978 / H. Stażewski"
KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1982 r.
Serigrafia na papierze 59 x 59 cm
Sygnowany p.d. - "H. Stażewski 1982"
EA 17/20
1975 r.
Akryl na płycie 31,5 x 31 cm
Sygnowany na odwrocie - "1975 / H. Stażewski"