1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

TWARZ, 1684 R. (1984 R.)

grafit, akwarela/papier,
20 x 19 cm
sygnowany monogramem wiązanym `FBS` i dat.: `1684 / H`

cena wywoławcza: Wykup abonament

TWARZE I BIUSTY

ołówek, grafit/papier,
29 x 20 cm
na odwrocie napis: `KLOKNER`

SKLEP Z MODELKAMI, 1970 R.

offset/papier
78,5 x 57 cm
sygn. l.g.: `F.Starowieyski 70`

KOCHANEK, LEKKI BÓL, 1970 R.

offset/papier
83,5 x 58,5 cm
sygn. l.śr.: `F.v.B. Starowieyski.70`

TERESA DESQUEYROUX, 1964 R.

offset/papier
83 x 57,5 cm
sygn. l.śr.: `F.Starowieyski`

Projekt plakatu do filmu Lokis. Rękopis profesofa Wittembacha, 1970 R.

gwasz/papier
62 x 45,5 cm
na odwrociu odręczne uwagi autora do sposobu drukowania oraz zapiski z drukarni o nakładzie

gwasz/papier
62 x 44,5 cm
na odwrociu zapiski z drukarni o nakładzie

FRANK V

offset/papier
83 x 57,5 cm
sygn. l.d.: `F. Starowieyski`

POLOWANIE NA MĘŻCZYZNĘ, 1969 R.

offset/papier
84 x 58 cm
sygn. l.g.: `F. Starowieyski 69`

Doktryna i Ideał 1693 r. (1993 r.)

technika mieszana, węgiel, sangwina, biel tytanowa, pastel/papier,
97 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `doktryna | i ideał | FBS (monogram wiązany) | 1693 | w`

Tej pani chwała co nam dziś dała!!!, 196

technika mieszana, papier,
40 x 27,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jan Byk pinx. 1961. F. Starowieyski. sc./ tej pani chwała co nam dziś dała!!!

Okocyce i okolice, 1961

technika mieszana, papier,
39,4 x 26,4 cm;
sygn. i opisany u dołu.: f. Starowieyski sc. SOPOT 1961, p. d.: Jan Byk. pinx.

Postacie, 1969

kredka, papier kremowy,
22,4 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: FS/ 1669 (monogram wiązany fantazyjny)

1.2.3.4, 1967

ołówek, papier,
sygn.: FS 1667 (monogram wiązany fantazyjny)

Bez tytułu, 1968

tusz papier,
33 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu.: F v. B. S. 1968. VIENNAM FECIT

Bez tytułu, 1962

akwarela, papier,
49,5 x 27,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jan BYK PINX. 1962. F. STAROWIEYSKI. SC.

AB=330

technika mieszana, papier,
38,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Starowieyski pinx. oraz p. d.: Jan Byk fecit.

Bez tytułu, 1963

tusz, kredka, biały gwasz, papier,
28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: FS 1663

Akt kobiecy

węgiel, biel tytanowa, grunt akrylowy , płótno wym. 150,5 x 120 cm
Sygn. p.śr monogram wiązany FS i data 1684

Justitia et Veritas, 1693 r. (1993 r.)

70 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p. d.: `FBS (monogram wiązany) | 1693 | justitia & veritas`

liczba obiektów: 829