1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Od niebieskich bram

olej, sklejka, 24,5 × 33,5 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman na odwrocie napis: Od niebieskich bram/2/10

Estymacja: 19 000 - 23 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret, 1968

olej, płyta; 60,7 x 40,8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman / 1968

Kobieta z dzbanem, 1924 r.

olej/tektura,
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman | Praga | 1924`

Estymacja: 15 000 - 20 000

Portret pastuszka

olej/płyta, 41,5 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: `Wlastimil | Hofman`

Estymacja: 12 000 - 16 000

Satyr z kwiatkiem, przed 1918 r.

ołówek/papier, 10,6 x 6,5 cm
sygnowany u dołu: `VH`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Portret mężczyzny, przed 1918 r.

ołówek/papier, 9 x 15,5 cm
sygnowany u dołu: `Vl.H.`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Portret dziewczynki, 1928 r.

olej/papier, 45 x 31 cm
u góry: `Topičův salon` z lewej: `Wlastimil Hofman POLSKY malir`, p.d.: `1928`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Portret chłopca, 1928 r.

olej/papier, 45 x 31,5 cm
u góry: `Topičův salon` z prawej: `Wlastimil Hofman POLSKY malir`, l.d.: `1928`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Pejzaż z zabudowaniami, 1956 r.

litografia/papier, 30 x 42,5 cm (w świetle pass - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman 56`, ld nr odbitki: `25/50`

Estymacja: 1 200 - 1 500

Żyd ze Zwierzyńca

olej, sklejka; 25 x 35 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman

Krakus z papierosem

olej, sklejka; 25 x 34 cm;

Tryptyk z aniołami

olej, płótno naklejone na tekturę; 10 x 31 cm;
sygnowany na środkowej części tryptyku monogramem: WH

Dzieci z koszem jabłek na tle letniego pejzażu, 1931

olej, płótno;
51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1931
do pracy załączona ekspertyza Wacławy Milewskiej z 2002 r.

ŚCIANA PŁACZU, 1963

Olej, płyta pilśniowa; 32 x 67,5 cm
Sygnowany l.g.: 1963 | Wlastimil | Hofman; tytuł autorski na odwrocie

MĘŻCZYZNA W KAPTURZE, 1920

Olej, dykta; 50 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1920 r

Dzieci w strojach krakowskich, ok.1925

olej, sklejka; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman

Lilla Weneda, ok. 1930

olej, sklejka; 135 x 98 cm;
na odwrocie fragment nalepki z częściowo zachowanym podpisem autora oraz szkic do obrazu "Pasterz z kozą"
[Stan: spękania sklejki]

Wiosna, ok. 1920

olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Dzieci

olej, sklejka, 34 x 48 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Dziewczyna z zajączkiem

olej, sklejka, 49,7 x 34,7 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

liczba obiektów: 1577