1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Ważka

ołówek, papier,
20 x 29 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka i potwierdzenie autentyczności

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rozwijanie Pana Thoneta, 1966

miedzioryt, papier,
31,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: FStarowieyski 1666;
oraz z lewej na płycie: FS / 1965 rozwijania / Pana Thoneta

Postać, 1990

kredka, papier, 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.g.: FS 1690

Postacie, 1978

węgiel, kreda, płótno,
135 x 190 cm;
sygn. u dołu po środku: monogram wiązany oraz data: 1678

Powszechne ukrzyżowanie, 1991

pastel, papier w kolorze czarnym, 66 x 136 cm;
sygn. i dat. l. g.: FS 1691, poniżej tytuł pracy

Rysunek feministyczny, 1993

pastel, papier szary, 31 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FS 1693

Przybycie Merkurego, 2005

pastel, papier, 70 x 50 cm;
sygn. p. g.: PRZYBYCIE MERKUREGO / 1705 oraz monogram wiązany

Przemiana Kentaurobyka, 1698 (1998 r.)

sangwina, biel tytanowa/płótno, 242 x 223 cm
dat. i sygn. u góry: `PRZEMIANA KENTAUROBYKA W RAPTUS EUROPAE F. Starowieyski 1698 ZG`

Wieczność jest dostępna dla niektórych, 1696 (1996 r.)

pastel, biel tytanowa, węgiel/papier , 53 x 73 cm (w świetle passe-partout)
sygn., dat. i opisany u dołu: `Wieczność jest dostępna dla niektórych / F. Starowieyski 1696`

IM MEINEN ELTERN GRAB, 1991

pastel, sangwina, papier szarozielony,
63 x 48.5 wymiary w świetle passe-partout
sygnowany l.g.: FS [monogram wiązany] | 1691

PROJEKT PLAKATU DO CASANOVY, 1989

pastel, papier,
100 x 68.5
sygnowany p.g. wzdłuż krawędzi: STAROWIEYSKI 89.

F.B.S., 1694, (1994)

bibułka japońska, rysunek pędzlem, 62,8x48 cm

rysunek ołówkiem, 21 x 28 cm,
Dar Pani Teresy Starowieyskiej

Erotyk, 1988

pastel, papier szary, 49 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.g.: 16FS88

Postać, 1990

sygn. i dat. p.g.: FS 1690

Kompozycja, 1985

technika własna, papier, 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: F. Starowieyski / 1685 I. V.;
napis: rysowane zeschła różą na otwarcie Galerii

Bez tytułu (projekt), 1993

flamaster, papier, 92 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: FrStarowieyski / 1693

Ważka

heliografia, 29,5 x 20,5 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu ołówkiem: A/A 17 (monogram wiązany) 03 Ważka

Bez tytułu, 1989 r.

tempera, biel tytanowa/papier naklejony na płótno,
100 x 71 cm
sygn. i dat. śr. l.: `F.B.S. / 1689`

Anielica zagłady o rozklekotanych skrzydłach

pastel, papier,
30,8 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SBF 1701(monogram)

liczba obiektów: 829