1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Chłopiec w krakowskim stroju

olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1923

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dziewczynka w białej sukience, 1922

olej, płótno; 72 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1922

Lilla Weneda, ok. 1930

olej, sklejka; 135 x 98 cm;
na odwrocie fragment nalepki z częściowo zachowanym podpisem autora oraz szkic do obrazu "Pasterz z kozą"
[Stan: spękania sklejki]

Studium aktu

piórko, tusz, papier czerpany ze znakami wodnymi:
korona królewska / 1504; 19 x 30 cm;
napis l. d.: Panu Dr Augustowi na pamiątkę/ Wlastimil Hofman (ołówkiem).

Chłopiec modlący się przed figurą Chrystusa, 1929 r.

olej/tektura, 43 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1929`

Estymacja 16 000 - 24 000 zł

Starzec przy kapliczce, 1921 r.

olej/tektura, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1921`

Estymacja 20 000 - 30 000 zł

Podwójny portret dzieci, 1929 r.

olej/tektura, 36 x 44,5 cm

Odwrocie: 3 pieczątki z Salonu K. Wojciechowskiego w Krakowie

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Dziewczynka

Olej, tektura; 51,5 x 19,5 cm
Sygn. p.d. Wlastimil Hofman / 1922

Estymacja: 27 000 - 30 000 zł

Głowa starca w futrzanej czapce, 1939

olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1939
Na odwrocie napis z lewej u góry: 1956 / SZKL. / PORĘBA; oraz z prawej u góry: MALOW: / W KRAKO= / WIE 1939; U dołu dedykacja: P. Wielm Maryi / Góreckiej na / pamiątkę pozowa- / nia / Wlastimil Hofman

Stary góral i anioł, ok. 1930

olej, tektura, 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Boża myśl, 1930

olej, tektura; 39,8 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1930
Na odwrocie napis autorski: Boża myśl / 105 (ołówkiem) oraz nr. 871 i 1102 oraz stempel krakowskiego składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz.

Portret mężczyzny, 1941

olej, sklejka; 31,5 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/ Hofman 1941/ Ziemia Święta

Portret mężczyzny

olej, tektura; 39,5 x 66,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman /Bonarka

Wiosna, ok. 1920

olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Autoportret, 1927

piórko, tusz, papier; 25,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlasimil Hofman / 27/ XII 27

olej, płótno; 72 x 44,5 cm;

Przyjd¼ Królestwo Twoje, 1924

autolitografia, papier; 13,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany);
Na odwrocie napis drukowany: "PRZYJDŹ KRÓLESTWO TWOJE" 1924
Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijarska 17 w 1928 r. z okazji 25 lat pracy twórczej artysty.

Dziecko

autolitografia, papier; 12,8 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. w obszarze kompozycji l. d.: WH (monogram wiązany);
Na odwrocie napis drukowany: DZIECKO

Bańki mydlane, 1923

Olej, tektura; 49 x 66 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil 1923 | Hofman
Na odwrocie nieczytelne napisy ołówkiem.

Estymacja: 40.000 - 50.000 zł

Polonia - Wizja, 1914

Olej, tektura autorsko naklejona na deskę; wym.: 48,6 x 67,4 cm; sygn. l.g.: Vl Hofmann `914; na odwrocie naklejka z Salonu Wiosennego TPSP w Krakowie w 1914 oraz owalna pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie. Najwcześniejsza znana wersja Polonii autorstwa Hofmana - kolejne pochodzą z lat 1915 oraz 1916. Obraz powstał jeszcze przed wybuchem I Wojny Światowej - w innych znanych pracach, powstałych już w trakcie wojny, autoportret artysty został zastąpiony postacią żołnierza.

liczba obiektów: 1577