1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Koło podwójne - kobaltowe, 1962

gwasz, tempera, tusz, celuloza; 59,5 x 31 cm
sygnowany na odwrocie: "1962 | KOŁO | PODWÓJNE - | - KOBALTOWE | gwasz | tempera | tusz | celuloza | JAN | BER | DYSZ | AK | 1962"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Tryptyk, 1975 r.

ołówek, piórko, tusz/papier, 35 x 55,5 cm (wymiary każdego arkusza)
każda z części sygnowana, datowana i opisana ołówkiem p.g.: 'pomiędzy bezkresem N.Y 1975 | JAN | BER | DYSZ | AK', 'pomiędzy ∞ 1975 N.Y. | JAN | BER | DYSZ | AK', 'ty i ja ∞ 1975'

Inter-Concentrative Areas I, 1975 r.

tusz/papier, 55,5 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Jan | BER | DYSZ | AK | 1975 | INTER-CONCENTRATIVE AREAS | INK | 22 x 22"'
opisany na odwrociu: 'TO MOUNT: | SANDWICH EACH PAINTING BETWEEN | TWO CLEAR GLASS PANES SO AS NOT | TWO OBSTRUCT THE VIEW OF THE OPENING | KEEP THE FRAME OFF THE EDGES OF | THE PICURE'

Ze szkicownika, 1962

gwasz, akwarela, papier; 29x21 cm

Kompozycja kół, 1962

gwasz, papier; 28,5x17 cm
sygnowany ś.d.: "1962", na odwrocie "JAN | BER | DYSZ | AK | 1962"

Ze szkicownika, 1962

gwasz, akwarela, tusz, kolaż, papier; 29x21 cm

In Silence I, 1975

technika mieszana, akryl, karton; 55,3 x 68 cm;
sygn. i dat. u dołu: JAN / BER / DYSZ / AK / 1975;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: UP / JAN BERDYSZAK / 1975 / IN SILENCE I. / OPRAWIAĆ / W BIAŁĄ / RAMĘ / ACRYLIC

Kompozycja geometryczna, 1962

olej, gwasz, papier; 46,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Kompozycja, 1963

tempera, tusz, papier; 56,5 x 12 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK |1963 | temp. | jajo | tusz"

Kompozycja kół V, 1966

drzeworyt, papier; 99 x 71 cm; edycja 2/13
sygnowany p. d.: "1966 | JAN | BER | DYSZ | AK"; na odwrocie: "JAN BERDYSZAK KOMPOZYCJA KÓŁ V drzeworyt 1966"

Kompozycja, 1979-1980 r.

akryl, deska, 12 x 43 cm
sygn. i opisany na odwrociu: AKRYL | werniks olejny JAN | BER | DYSZ | AK | 1979-1980 oraz dedykacja autorska

RAMY WSCHODU VI, 1972

Technika własna, karton; 97 x 50 cm
Sygnowany śr.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | Ramy Wschodu VI 5/11 autochemigrafia
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

*droit de suite

RELACJA PODSTAWOWA, 1972

Technika własna, karton; 87 x 57 cm
Sygnowany l.d.: Relacja podstawowa 11/15 autochemigraf; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972
Stan zachowania: zagniecenia
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

*droit de suite

RAMY WSCHODU VIII, 1973

Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu VIII autochemigrafia 7/9 Ep - d'artiste; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3
Stan zachowania: zagięty p. g. róg.

*droit de suite

MILCZENIE I

Technika własna, karton; 49,5 x 84,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Milczenie I autochemgrafia; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972
Stan zachowania; ubytek l.g. róg

*droit de suite

MILCZENIE III, 1974

Technika własna, karton; 85 x 48,5 cm
Sygnowany śr. d.: Milczenie XIII autochemigrafia 1974 | JAN | BER | DYSZ | AK

*droit de suite

RAMY WSCHODU VIII, 1973

Technika własna, karton; 96 x 50 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu VIII autochemigrafia 13/16; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

*droit de suite

RAMY WSCHODU X, 1973

Technika własna, karton; 94 x 52 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu X autochemigrafia Ep. d'artiste.; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

*droit de suite

MILCZENIE VI, 1974

Technika własna, karton; 48 x 86
Sygnowany l.d.: Milczenie VI, autochemigrafia; p.d.: 1974 | JAN | BER | DYSZ | AK
Stan zachowania: zagięcie, naddarcie

*droit de suite

MILCZENIE XIII -PRAPIERWOTNE, 1974

Technika własna, karton; 48,5 x 83 cm
Sygnowany l.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | Milczenie XIII - prapierwotne; p.d.: autochemigrafia 10/20

*droit de suite

liczba obiektów: 417