1 zł
2 600 000 zł

CHROMY Bronisław (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

Pomnik psa Dżoka - projekt

brąz patynowany, 43 x 21 x 24 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Paw

brąz patynowany; 33,5 x 44 x 16 cm

Sowa, początek l. 60. XX w.

Rzeźba; stop cynku, kamień rzeczny; wys.: 17 cm, szer. podstawy: 4,5 cm.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Zestaw sześciu medali, 1961-1998

Zestaw dwustronnych prac medalierskich krakowskiego rzeźbiarza; stany bardzo dobre. Tematy: Pierwsza wystawa rzeźb na Plantach (1961), 65 lat Jana Adamczewskiego. Medal jubileuszowy (1965), Echo Krakowa 1946-1971, Ćwierć wieku w służbie społeczeństwa i miasta (1971), Szydłowiec. Muzeum ludowych instrumentów muzycznych (1986), 750-lecie Torunia 1233-1983 (1983), Bronisław Chromy Art / 3 VI 1998 / Fundacja (1998).

DANTE I BEATRYCZE

Brąz patynowany, 70 x 50 x 40 cm.

Zestaw 4 medali

1) kolisty, av.: pośrodku postać Władysława Sikorskiego, nad głową ażurowy orzeł, wzdłuż dolnej krawędzi napis: WŁADYSŁAW SIKORSKI 1881-1943, rv.: zarys krypty na Wawelu z sarkofagiem, wzdłuż dolnej krawędzi napis: ZŁOŻENIE PROCHÓW NA WAWELU, brąz odlew, patyna, śr. 9,3 / 9,7 cm, gr. 1 cm,
sygn. na av.: B.CHROMY
2) kolisty, av.: pośrodku dłonie (cytat ze Stworzenia Adama Michała Anioła), rv. napis : AKADE/MIA SZTUK PIĘKNYCH IMIENIA JANA MATEJKI W KRA/KOWIE, brąz odlew, patyna, śr.9,8 cm, gr. 0,8 cm,
sygn. na av.: B. CHROMY
3) kolisty, av.: pośrodku zarys palm, pod którymi piramidy i sfinks, oraz poustawiane grzbietami książki, asymetrycznie dwa otwory, z prawej u dołu napis : UJ 100 LAT HISTORII SZTUKI KNSHS oraz wzdłuż krawędzi data : 1882-1982, brąz odlew, patyna, śr. 9 cm, gr. 1,2 cm,
sygn. na rancie : B. CHROMY
4) kolisty, av.: pośrodku miecze grunwaldzkie rozdzielające napis : GRUNWALD 1410, rv.: zarys Pomnika grunwaldzkiego, napis : ODBUDOWA POMNIKA GRUNWALDZKIEGO KRAKÓW 1976, brąz odlew, patyna, śr. 11,8 cm, gr. 1 cm,
sygn. na av.: B.CHROMY

Rzeźba upamiętniająca XXX rocznice istnienia Wydziału Grafiki w Katowicach, 1976 r.

brąz patynowany, napis przy dolnej krawędzi : AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE oraz na rv.: XXX LAT WYDZIAŁU ,wys. 7,5 cm, dł. 14 cm,
sygn. pod podstawą : B.CHROMY

Sowa

brąz patynowany, 56 x 25 x 19 cm

- porównaj: - Bronisław Chromy, [red.] Jerzy Madeyski, Kraków 2008, s. 73 (il.)

Śpiewaczki

brąz patynowany, 77 x 26 x 23,5 cm

Owca

brąz patynowany, kamień,
wys. 27 cm, dł. 28 cm

Kolarze 2010 r

brąz patynowany,
wys. 88 cm, dł. 164 cm, podstawa 56 x 120 cm

Zestaw 3 medali

1.Kolisty; av, napis W WALCE O NIEPODLEG/ ŁOŚĆ I SOCJALIZM PZPR/ 40/ lecie/ ZJEDNOCZENIA PPR/ PPS; brąz, odlew, patyna zielona; średn. 10,5 cm;
2.kolisty; av.: pośrodku postać w sutannie, w pozie oranta ze wzniesionymi ramionami, nad głową otwór - tworzący aureolę; wzdłuż krawędzi napis: "KANONIZACJA SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II"; rv.: postać jw., wokoło napis: "WYSTAWA FILATELISTYCZNA KRAKÓW 2014"; sygn.: "B. CHROMY" / nr "74"; brąz odlew, patyna, średnica 10,8//11 cm, grubość 2 cm. nr 54/80
3.Kolisty, ażurowy; av.: pośrodku otwór, ze stojącą postacią Kopernika; na krawędzi u dołu napis: "I LICEUM EKONOMICZNE IM. M. KOPERNIKA W KRAKOWIE"; rv.: napis: "ROK ZAŁOŻENIA 1882"; brąz, odlew, patyna zielona; średnica 8,6 //9,2 cm; grubość 1,1 cm.

Paw, 2014

brąz patynowany, wys. 125 cm, szer. 115 cm,
sygn. z tyłu: BCHROMY 1/1 unikat

Ptak

brąz patynowany, podstawa z kamienia, 55 x 12 x 10 cm (figura ptaka)
sygnowana dwukrotnie na spodzie rzeźby: 'B. CHROMY'

Pies

brąz, kamień
dłg. 81 cm, szer. 43 cm, wys. 22 cm.

Kolarze, 2002

brąz; wys. 40 cm, szer. 88 cm, podstawa 20 cm

Paw, 2002

brąz; wys. 125 cm, szer. 100 cm

Owca

brąz, granit; wys. 25 cm

Kot

kamień, brąz; wys. 16,5 cm;
sygn.: CHROMY (na głowie kota);

Owca

niesygnowany
brąz, granit
wys.24 cm

liczba obiektów: 254