1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

Plakat reklamowy: I Wystawa Towarzystwa Polska Sztuka Stosowana. Kraków 1902; 1902

litografia barwna;
wymiary: 980 x 745 mm;
niesygn.
Stan zach.: po konserwacji.
Lit.: M. Czubinska, Polski plakat secesyjny, Kraków 2003, poz. 18.

cena wywoławcza: Wykup abonament

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

KOŚCIÓŁ W LEWOCZY, 1919

Olej, płótno; 67,9 x 99 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI. 1919. Na odwrocie l. d. papierowa nalepka z odręcznym napisem Stanisław Czajkowski | Kościół w Lewoczy | 345 | Iw; p. g. nalepka: OBRAZ STANISŁAWA CZAJKOWSKIEGO p. t. Kościół w Lewoczy | TECHNIKA... NT KATALOGU... BRAŁ UDZIAŁ W WYSTAWIE POŚMIERTNEJ | ARTYSTY W GMACHU ZACHĘTY, GRUDZIEŃ 1980-STYCZEŃ 1981 | [pieczątka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych | Pl. Małachowskiego 3 | 00-916 Warszawa | Tel. 27-69-18 [podpis nieczytelny]; l. d. nalepka TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE |
AUTOR Czajkowski Stanisław | TYTUŁ DZIEŁA Jesi[e]nią | RODZAJ DZIEŁA olejny CENA... | WYMIARY...; p. g. na blejtramie oraz p. g. na płótnie napis St. Cz. inw 399.

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

olej, tektura,
9,5 x 35 cm;
sygn. p.d.: Józef Czajkowski

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

Widok na Sukiennice i Rynek krakowski

chromolitografia/papier, 30 x 41 cm
sygnowany p. d.: "Józef Czajkowski 1911"

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

PODWÓRKO W ZIMIE, 1921 r.

Olej, płótno naklejone na tekturę; 24,4 x 29,7 cm
Sygnowany zielonoszarym olejem l.d.: Józef Czajkowski | 1921
Na odwrocie ramy nalepki z wystaw:
1. Muzeum w Grudziądzu, z dopiskiem: 23. 01. 2001 r. - 5. 03. 2001 r.
2. Muzeum Narodowe w Gdańsku, z dopiskiem: wystawa:
Kolekcja pakoska - wokół | krakowskiej "Sztuki" | IX. 2001 - I. 2002
3. Muzeum Okręgowe w Toruniu, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska. Wokół krakowskiej |
"Sztuki"": 11. 08. - 29. 10. 2000 r.
4. Muzeum Szlachty Mazowieckiej, z dopiskiem:
wystawa od 12. 03. 2001 r. | do 03. 09. 2001 r.

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

Podwórze zimą

olej, płótno, 24 x 30 cm; sygn. l.d.: Józef Czajkowski 1921

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

WIECZORNY PEJZAŻ

Olej, tektura, 14,2 x 23,1 cm
Niesygnowany
Na odwrocie napis: MAL. JÓZEF CZAJKOWSKI | stwierdza | St. Czajkowski

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

JESIEŃ (OGRÓD KLASZTORNY)

olej na płótnie, 52 x 70 cm sygnowany l.d.: "J. Czajkowski" (sygnatura częściowo nieczytelna) na odwrocie trzy nalepki wystawowe Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, m.in. wystawy "Krajobraz i życie wsi polskiej"

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

JESIEŃ (OGRÓD KLASZTORNY)

olej na płótnie, 52 x 70 cm
sygnowany l. d.
"J. Czajkowski" (sygnatura częściowo zmyta) na odwrocie trzy nalepki wystawowe Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, m. in. "Krajobraz i życie wsi polskiej".

CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)

ZAUŁEK MAŁEGO MIASTECZKA

olej na płótnie, 42,5 x 32,2 cm
sygnowany l.d. (odwrotnym końcem pędzla w miękkiej farbie):
"J. Czajkowski"

liczba obiektów: 70