POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; karton jasnokremowy; 29,5 x 37,3 cm;
sygn. i opisany p. d.: "IX. 1939" / Kasper Pochwalski / XI. 1964 (fioletową farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / "W zagrodzie" (piórem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; tektura; 21 x 29,8 cm;
na odwrocie szkic Motyw miejski z parą spacerującą z psem w tle tramwaj linii L. Z prawej odręczny napis autorski? Sen / na / Podwórku (ołówkiem), niżej długopisem 1938? Trzykrotnie powtórzone stemple KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26.
Praca w autorskim? passe-partout z szarego kartonu z numerem 103, oklejona na odwrocie pasami papieru min. z nadrukiem Zgłoszenie dzieł na wystawę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem artysty Kasper Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Po drodze - z cyklu Exodus, [1964]
olej; karton jasnokremowy; 29,5 x 37,7 cm;
sygn. i opisany l. d.: X. 1939. / Kasper Pochwalski / XI: 1964 (zieloną farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / "Po drodze" (piórem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Sielanka - modelka i artysta przy sztaludze
olej/płótno (dublowane), 32 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'Kasper Pochwalski'
- zbiory rodziny artysty
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt żeński w pracowni, 1935 r.
olej/płótno, 74,5 x 64,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kasper Pochwalski | 1935'
- zbiory rodziny artysty
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pochwalski/ Kasper/ X.1967
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: X.1967 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton; 46,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski, 2.IV.1941
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Biczowanie Chrystusa, [ok. 1955]
olej, karton, 45,5 x 30,5 cm;
na odwrocie stempel autorski oraz odręczny napis: T. Pochwalska
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
tech. mieszana, gwasz, olej, papier, 56,5 x 76 cm, sygn. p.d.: Kasper Pochwalski 20/XII 1950
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
akwarela, karton; 28,5 x 20,7 cm;
sygn. p. d.: Czerwińsk / Kasper Pochwalski / V 949
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton; 29,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p.d.: XII / 1955 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: 7. I. 1958 / Kasper Pochwalski, napis autorski u dołu: CZARODZIEJ / ŚWIT
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Zesłanie Ducha Świętego, [ok. 1949]
olej, ołówek, karton, 28,5 x 20,5 cm;
sygn. śr. d.: Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
na odwrocie oprawy nalepka wystawiennicza: Gwasze Kaspra Pochwalskiego, Galeria Pasaż w Krakowie, 15.09-30.10.2008 z tytułem: ZDRADA.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper / Pochwalski / 1920 (ołówkiem)
oraz obok sygn. po prawej; Ka (ucięte sygnatura) / Poc (ucięta sygnatura),
powtórzona sygnatura l. d.: PochwalskiKasper (ołówkiem, słabo czytelny);
na odwrocie sygnatura dwukrotnie powtórzona: Kasper Pochwalski (piórem); oraz napis: mal. / Kasper Pchwalski / 1920
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 29,5x37,5cm;
sygn.p.d. "IX. 1939" Kasper Pochwalski XI.1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 33 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: 1958/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Św. Teresa - projekt obrazu ołtarzowego, 1958
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski;